به گزارش بورس نیوز، در نخستین ابلاغیه منتشر شده برای پذیره‌نویسی دومین مرحله پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری صندوق واحد‌های پالایشی یکم تا ۱۹ شهریور ماه به فعالان بازار فرصت داده شد تا به صورت غیرحضوری در پذیره‌نویسی این واحد‌ها مشارکت کنند، اما اکنون براساس تصمیمات اتخاذ شده مهلت مشارکت بیشتر مردم در پذیره نویسی واحد‌های صندوق به مدت یک هفته تا تاریخ ۲۶ شهریور تمدید شد.

بانک تجارت به منظور حفظ سلامتی شهروندان با توجه به شیوع بیماری کرونا با ایجاد درگاه‌های پرداخت غیرحضوری شامل همراه بانک، پایگاه اینترنتی بانک به نشانی www.tejaratbank.ir، اینترنت بانک، اپلیکیشن‌های ست و پات، امکان پذیره‌نویسی سهام دولت در پالایشگاه‌های کشور را بدون نیاز به کد بورسی و تنها با کدملی از طریق صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله فراهم کرده است. هموطنان می‌توانند سهام دولت در پالایشگاه‌های کشور در قالب «صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم» را با ۲۰ درصد تخفیف تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۶ شهریورماه خریداری کنند.

این بانک علاوه بر ایجاد بستر خرید این صندوق از طریق درگاه‌های غیر حضوری، امکان بهره مندی از تسهیلات اعطایی خرید واحد‌های پالایشی یکم را برای به هر یک از کارکنان شرکت‌های مشتری سازمانی بانک و اعضای خانواده آنان ۵۰ میلیون ریال (تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال برای هر خانوار) فراهم آورده است.

این تسهیلات با ضمانت مشتری سازمانی بانک و نیز ضمانت یک نفر از همکاران متقاضی در قالب عقد مرابحه و صرفا جهت خرید واحد‌های ETF پرداخت می‌شود.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/227168/امکان-پذیره-نویسی-واحد‌های-پالایشی-یکم-از-درگاه‌های-غیرحضوری-بانک-تجارت-تمدید-شد