کدخداهای بی قواره اما پر ادعا!

به گزارش بورس نیوز، در ملاصدرا تغییراتی رقم خورد و به نظر می رسد باید یکی دو نفر را قربانی می کردند تا افتضاح این چند ماه پاک شود. اما عجیب است که تغییرات شان را از جایی شروع کردند که خیلی هم نقشی در روند بازار و تصمیم سازی نداشت و البته مدیران جدید هم تخصص شان آموزش است، نه اجرا! بد نیست اهالی ملاصدرا کمی عمیق تر کلنگ بزنند، شاید کور گرهی که به بازار زدند، ریشه کن شود. به قول بعضی دوستان خیلی از کدخداهای این بازار در قد و قواره کدخدایی نیستند!

 

سیلی بر صورت شاخص
از عجایب بورس ما هم این است که آقایون فقط در شاخص سازی مهارت دارند و همچون مادربزرگ ها، فکر می کنند اگر چهره بازار را با سیلی سرخ کنند، کسی نمی فهمد در دلش چه می گذرد! امروز شاخص سبز بود، ولی ۸۰ درصد بازار صف فروش بود! عجیب تر آنکه قیمت بعضی سهم ها ۶۰ درصد ریزش داشته و حبابیون هم به فریاد آمده اند که بیش از حباب، ترکانده اید؛ باز دوستان در صف فروش زنبیل گذاشته اند! این بلبشو، حکایت بازاری است که عنوان تخصصی ترین بازار مالی را یدک می کشد؛ اما متولیانش در تنها چیزی که تخصص دارند، بزک شاخص است.

حمایت یا جیب بری؟
دوستان حقوقی این روزها، خوب خود را نشان داده اند؛ خوووووب! در صف های فروش ۴۰ تا ۵۰ درصد بالاتر از امروز فروختند و سود به جیب زدند؛ حالا که بورس تا خرخره ریخته در صف های خرید صدقه سری، چندرغازی می خرند تا پشت تریبون ها پز دهند که از بازار حمایت کرده اند! شما جیب مردم را نزنید، حمایت پیشکش!

 

نقدینگی به سمت بانک ها 
اما بررسی ها نشان می دهد این چند هفته اخیر، حجم سپرده های بانکی رشد قابل ملاحظه ای داشته. سال ها قبل این بلا را به سر سرمایه گذاران آوردند و تبعات ورود نقدینگی به بانک ها و خلق پول و بعد هم رها شدن غول نقدینگی را دیدیم؛ اما درس عبرت نشد و باز به همان سوراخی که یکبار گزیده شده ایم، پناه می بریم.

 

وعده سر خرمن به مستاجران 

در آخر، باز هم وعده سر خرمنی که پوچ درآمد. مسکن که گران شد، وعده دادند وام ودیعه مسکن می دهیم و درد بی درمان تان را چند ساعتی آرام می کنیم. حالا بانک ها می گویند وام؟؟ چه وامی؟ ما پول نداریم!

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/226915/کدخداهای-بی-قواره-اما-پر-ادعا