به گزارش اخباربانک،  موسه اعتباری ملل پیرو اطلاعیه ۶ شهریور ماه با موضوع  تحصیل سهام  اعلام کرد: به موجب تصمیم هیات مدیره موسسه توانست تسهیلات تعدادی از مشتریان خود به مبلغ ۲۰٫۳۷۰ میلیارد ریال که در سرفصل مطالبات غیرجاری موسسه  ملل قرار داشت با تملیک ۱۰۰ درصد سهام شرکت های فرش ایران، روغن طلایی نیشابور و سیرود شبکه به ترتیب به مبالغ ۳٫۳۳۱، ۱٫۵۰۲ و ۲٫۵۵۷ میلیارد ریال و ۸ فقره ملک و سهام شرکت ها جمعاً به مبلغ ۱۲٫۹۷۹ میلیارد ریال تسویه نماید.

بدین ترتیب مبلغ فوق از مرداد ماه سال جاری از سرفصل تسهیلات به سرفصل دارایی های تملیکی منتقل گردید.

شایان ذکر است این اقدام منجر به برگشت مبلغ ۲۵۲ میلیارد ریال از ذخایر شناسایی شده در سنوات گذشته(ناشی از مطالبات غیرجاری) گردید و در حساب های مربوطه اعمال شد که نتایج حاصل از این عملیات در مقطع گزارش دهی صورت های مالی شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ منعکس خواهد شد.

شرکت فرش ایران سهامی خاص و غیربورسی بوده و فعالیت اصلی شرکت ترویج و تولید فرش دستباف بوسیله ایجاد کارگاه های متمرکز و غیرمتمرکز است.

شرکت روغن طلایی نیشابور نیز سهامی خاص و غیربورسی بوده و در زمینه روغن کشی دانه های روغنی است و شرکت حمل و نقل بین المللی سیرود شبکه در زمینه حمل و نقل مواد نفتی، بنزین، گازوئیل، مازوت و گاز مایع در سطح داخلی و بین المللی فعالیت می کند و شرکتی با مسولیت محدود و غیربورسی است.

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/76337/شرکت-سهامی-فرش-ایران-تملک-موسسه-ملل-درآمد