تسنیم نوشت: امروز سهامداران شرکت‌های تامین سرمایه امین، بهساز کاشانه تهران و گروه صنعتی سپاهان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان، ریل سیر موثر و شیر پاستوریزه پگاه گیلان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۶۵هزار و ۳۴واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۶۶۲هزار واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۵میلیارد و ۹۷۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۹۹۸میلیارد تومان در بیش از ۷۳۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های تامین سرمایه امین، بهساز کاشانه تهران و گروه صنعتی سپاهان امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های معادن منگنز ایران، صنعتی بهشهر و توسعه معادن روی ایران بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸۷۱میلیون و ۷۴۴ هزار ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۵۷۳میلیارد تومان در ۲۰۷ هزار و ۸۸۸نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۵۳واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۸۲۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان، ریل سیر موثر و شیر پاستوریزه پگاه گیلان رشد را داشتند و شرکت‌های قند شیروان قوچان و بجنورد، بانک دی و نفت ایرانول بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/76246/کدام-سهام-ها-بیشترین-ریزش-تجربه-کردند