به گزارش اخباربانک، بیمه آسیا در فاصله اول تیرماه تا ۱۹ مرداد ماه امسال بالغ بر ۵ هزار و ۸۰۵ میلیارد ریال از سهام ۲۰ شرکت در اختیار خود را فروخته و از این محل بالغ بر ۵ هزار و ۳۷۴ میلیارد ریال سود شناسایی کرده است.

بازده ۱۱۴۵ درصدی سرمایه‌گذاری

جزییاتی که شرکت بیمه آسیا منتشر کرده است، نشان می‌دهد که این شرکت از محل سرمایه‌گذاری روی سهام ۲۰ شرکت، موفق شده است تا بازده ۱۱۴۵ درصدی را به دست آورد. شرکت بیمه آسیا برای خرید سهام شرکت‌های بورسی، تنها ۴۳۱ میلیارد و ۶۴۸ میلیون سرمایه‌گذاری کرده است و سود خالص این شرکت پس از کسر هزینه معاملات سهام در بازار سرمایه، بالغ بر ۵ هزار و ۳۷۴ میلیارد ریال بوده است.

بر اساس این گزارش ، تیم سرمایه‌گذاری شرکت بیمه آسیا، با ثبت یک رکورد تازه در سودآوری بیمه آسیا، موفق شده است تا بنیه مالی این شرکت را هم در حوزه بیمه‌گری و هم فعالیت‌های سرمایه‌گذاری تقویت کند. البته این به معنای پایان سرمایه‌گذاری بیمه آسیا در بازار سهام نیست بلکه پیش بینی می شود هیات مدیره بیمه آسیا در یک تدبیر مبتنی بر آینده‌نگری و جهت تقویت هرچه بیشتر توان مالی این شرکت بزرگ بیمه ای، با رصد دقیق تر بازار بورس، به کسب سود بیشتر از خرید و فروش سهام ادامه دهد.

شفافیت و مدیریت بهینه ریسک

این گزارش از این جهت ارزشمند است که چند هفته پس از برگزاری موفقیت آمیز مجمع عمومی بیمه آسیا، هیات مدیره این شرکت اعلام کرده است که این میزان سود را صرف جبران کسری ذخیره خسارت معوق خواهد کرد. تصمیم هیات مدیره به این معناست که این اقدام در راستای رعایت اصول شفافیت، مدیریت بهینه ریسک و الزامات حاکمیت شرکتی در صنعت بیمه، همچنان باعث سربلندی و پیشتازی بیمه آسیا در جاده رقابت و شفافیت خواهد شد و علاوه بر اطمینان بیمه‌گذاران به پرداخت به موقع، دقیق و سریع خسارت‌ها، خیال سهامداران را بابت شفافیت مالی بیمه آسیا افزایش می‌دهد.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/76154/سود-۵۳۷-میلیارد-تومانی-بیمه-آسیا-بازار-سهام