به گزارش اخباربانک، با آغاز فرآیند عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام کشاورزی و دامپروری ملارد شیر به عنوان پانزدهمین عرضه اولیه سال جاری که واگذاری آن طی دو روز کاری انجام شد در نهایت هر سهم “زملارد” ۲۱۰۰ تومان کشف قیمت و به متقاضیان تخصبص داده شد.

این عرضه شامل ۳۹ میلیون سهم “زملارد” با محدوده قیمتی ۲۰۰۰ تا ۲۱۰۰ تومانی هر سهم و سهمیه ۲۰ سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند همیشه به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران ، سهمیه هر فرد به ۸ سهم کاهش یافت که به نقدینگی حدود ۱۷ هزار تومانی نیاز بود.

همچنین دو درصد از سهام شرکت شامل ۶ میلیون سهم متعلق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت کشف شده ۲۱۰۰ تومانی، تخصیص داده می شود .

به این ترتیب، ۵ میلیون و ۵۶۱ و ۱۶۱ نفر خریدار “زملارد” شدند تا رکورد تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه تامین سرمایه امین با ۵ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۰۱ نفر خریدار در ۱۵ مرداد شکسته شود.

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام ۱۴ شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زرماکارون، پتروشیمی ارومیه و تامین سرمایه امین عرضه اولیه شده و کشاورزی و دامپروری ملارد شیر پانزدهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.
 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/76047/زملارد-کشف-قیمت-تخصیص-داده