خبرهای ضد و نقیض هسته ای، خدمتی دیگر از اهالی بورس
به گزارش بورس نیوز حرف های ضد و نقیض مسوولان به اهالی بازار سرمایه هم سرایت کرده؛ دیروز یکی شان مصاحبه کرده و گفته هسته و معاملات، دو تایمه می شود؛ امروز یکی دیگرشان پشت تریبون اعلام کرده که خیر، همان تایم دومی ها هم حذف می شوند و بازار همان یک تایم معامله را خواهد داشت.

دیروز که سامانه معاملات، هنگ بود؛ امروز هم گویا سر بازار پایه را زیر آب کردند تا فشار کمتری به هسته وارد شود و دیرتر آمپر بچسباند. اما وقتی که امرور مژده دادند ۱۴۰ شرکت در صف عرضه اولیه هستند، ناخودآگاه رعشه بر اندام مان افتاد و مدام فکر می کنیم چطور قرار است با یک قاطر، به سلامت از گردنه سرمایه گذاری در بورس عبور کنیم؟
فعالان بازار هم البته فعلا بسازند که همین هم که هست، خدمات اضافی است و بس!

 

اساتید مکتب ندیده 

هر وقت گفتیم تازه واردها، بدون دانش مالی نخرند، عده ای رنجیدند که چرا توهین کرده ایم؛ ولی سوالات عجیب و غریب و رفتارهای سراسر هیجان شان نشان می دهد از بورس هیچ نمی دانند جز معاملات کورکورانه و به طمع سود! جالب اینجاست همین جماعت تازه وارد که با سیگنال های مش قربون و عمه شهناز و… میلیون میلیون سهم میخرند، حتی اگر چرخ گوشت خانه شان خراب شود، می برند تعمیرگاه و ریسک نمی کنند که خودشان دست به آچار شوند! اما برای سرمایه گذاری در بورس، همگی یا استادند یا مرید پیامبران دروغین بورسی! فردا هم که ضرر کنند، لعن و نفرین شان نثار بورس است و همگی فروشنده! جان مادرتان قبل از خرید، کمی بررسی کنید…

 

بانک در گل مانده 

سهام یکی از بانک ها چند ماهی مرتبا صف خرید بود؛ می گفتیم چرا می خرید، می گفتند خوب است و حتما شما ندارید و حسودی می کنید! حالا که بعد از عهدی به خودشان زحمت داده و صورت مالی منتشر کرده اند، معلوم شده هر چه داشتند در چاله مرکز تجاری لاکچری زیرمجموعه شان ریخته اند؛ نه تضمینی و… حالا هم که کرونا آمده و مراکز تجاری رونقی ندارند و معلوم نیست چه خواهد شد. حالا همان ها که با ولع می خریدند و فکر می کردند این بانک، سکه طلا ضرب می کند و نخرند، عقب مانده اند؛ کاسه چه کنم به دست گرفته اند که اگر منفی شود، ضرر می کنیم.
اگرچه سرمایه گذاری در بورس، نشان از توسعه فرهنگی بعضی سرمایه گذارانی دارد که تا چندی قبل در لاله زار، دلالی می کردند؛ اما قرار نیست هر سهمی در بازار سرمایه بود، خوب و ارزنده باشد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/224885/خبرهای-ضد-و-نقیض-هسته-ای-خدمتی-دیگر-از-اهالی-بورس