وای به حال مردم...

به گزارش بورس نیوز، بعد از چند روز کشمکش امروز فولادی ها با اهالی پاستور به شور نشستند و تصمیماتشان را اعلام کردند. اما چند نکته عجیب است؛ بازاری که قرار بوده محل کشف قیمت و شفافیت و حذف دلالان باشد، از طرف برخی خریداران و مصرف کنندگان، عامل اصلی افزایش قیمت های غیر منطقی معرفی می شود! همچنین فولادی ها گفته اند با کسر هزینه حمل صادراتی، قیمت های داخلی را تعیین کنند و ضرایب زنجیره فولاد تغییر نکند که فولاد گران می شود! چه اصراری است که بعضی چیزهای مان ریالی باشد و بعضی دیگر، دلاری؟؟ مگر مواد اولیه را به قیمت بازارهای صادراتی میخرند که مبنای قیمت گذاری داخلی، قیمت بازارهای صادراتی باشد، منهای هزینه حمل؟ یا مگر مردم به درآمد دلاری دارند که باید همه چیز دلاری قیمت گذاری شود؟؟ کاش وقتی جلسه ای تشکیل می شد، منافع مردم هم لحاظ می شد.

 

هر کاری جز بانکداری

بعضی بانک ها روی هر چه دلال است سفید کرده اند و انگار تنها کاری که انجام نمی دهند، بانکداری است! با منابع مردم (که مثلا باید صرف تامین مالی بنگاه های اقتصادی شود ) املاک لاکچری می سازند بعد تا خرخره زیان شناسایی می کنند (مثلا ۱۳ هزار میلیارد تومان)، و در نهایت برای پوشش زیان شان، بازار املاک را باد می کنند تا گران تر بفروشند و زیان شان، شاید پوشیده شود! یا بی نهایت شرکت اقماری تشکیل می دهند و فقط به شرکت های خودشان وام می دهند (مثلا بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان) و… یا اینکه به جای مدیریت و بانکداری، درگیر خاله زنک بازی می شوند و دنبال منتقد می گردند تا سرش را بزنند و… باز هم وای بحال مردم که هم از دریافت تسهیلات بانکی سرشان بی کلاه مانده و هم باید جور بازی های این بزرگواران را بکشند.

 

مقصر گرانی کشف شد
بعضی از آقایون هم سمت می گیرند، تا گرهی از کار مردم بگشایند؛ اما فقط منتظر تریبون هستند تا از فقر و فلاکت شان بگویند. یکی از بزرگواران اوازه ویلایش در ییلاق نشین پایتخت همه جا پیچیده، اما رو به دوربین می گوید من یک زندگی متوسط رو به پایین دارم! دیگری به جای خجالت از ننگ فساد آقازاده اش، می گوید می توانست به خارج از کشور فرار کند، اما نکرد! یکی هم در ۴۰ سال گذشته، مدیریت نهادی نمانده که در رزومه اش ثبت نشده باشد؛ ولی میگوید مقصر گرانی مسوولان هستند! مقصر کیست؟ احتمالا پرتقال فروش کوچه مادربزرگ ما…

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/224651/وای-به-حال-مردم