تضمین توسعه و تولید با تامین مالی 400 میلیاردی برای مادیران

به گزارش بورس نیوز، بابک ثقفی مدیر عامل مادیران در گفتگو با بورس نیوز در این باره گفت: سهامداران عمده تصمیم گرفتند ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر از محل فروش سهام خود به شرکت نقدینگی تزریق کنند، این اتفاق زمستان سال قبل هم افتاد و تا ریال آخر آن در شرکت هزینه شد و هیچگونه برداشتی انجام نشد. با تزریق این پول به شرکت عملا ما مجموعا ۸۰۰ میلیارد تومان وام بدون بهره گرفته ایم که این تامین مالی آثار بسیار مثبتی هم در اجرای طرح‌های توسعه شرکت و هم در صورت‌های مالی شرکت خواهد داشت.
سال گذشته نیز پیش بینی کردیم سال ۹۹ با توجه به تحریم‌ها سال بسیار سختی خواهد بود و با اقدام به موقع و تامین مالی خوشبختانه توانستیم تا کنون بدون مشکلی به تولید و عرضه محصولات ادامه دهیم. در حال حاضر نیز با سختتر شدن شرایط شیوع ویرسو کرونا و افزایش نرخ ارز این تزریق نقدینگی شرایط را برای ما هموار خواهد کرد و میتوانیم به اهداف و طرح‌های توسعه خود دست یابیم.

ایشان در ادامه افزود: برنامه ما این است که بخش عمده این سهام به صورت بلوکی فروخته شود تا بازار را دچار تلاطم نکند و بخش کمی نیز به صورت جزئی فروخته خواهد شد.

بابک ثقفی در خصوص برنامه‌های افزایش سرمایه این شرکت افزود: طبق اطلاعیه‌ای که خرداد ماه منتشر کردیم افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خواهیم داشت که در حال اجرا می‌باشد. با تکمیل کارشناسی ماشین آلات و ارائه مدارک، امیدواریم تا شهریور ماه این افزایش سرمایه نهایی شود. از طرفی ۸۰۰ ملیارد بدهی شرکت به سهامداران اصلی یا نقدی به ایشان پرداخت می‌شود یا از طریق افزایش سرمایه. ما در تلاش هستیم که مجوز‌های لازم را از سازمان بورس برای افزایش سرمایه کسب کنیم. ولی در حال حاضر در خصوص نحوه پرداخت آن نمیتوان قطعی صحبت کرد، چون هنوز مجوزی نگرفتیم.

بابک ثقفی از گزارش فروش تیر ماه شرکت اظهار امیدواری کرد و گفت: فروش ما در سه ماهه ابتدای امسال متاثر از شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که ایجاد کرد بسیار پایین‌تر از حد انتظار بود، شاید این موضوع در رشد نکردن سهام ما بی تاثیر نبود. ولی همانطور که در گزارش فروش تیر ماه مشاهده می‌کنید رکورد فروش امسال شکسته شده و هم تعدادی و هم مبلغی نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز رشد داشته است. این روند حتما در مرداد و شهریور نیز ادامه خواهد داشت و رکورد این ماه را هم خواهیم زد. پیش بینی میکنیم گزارش شش ماهه درخشانی ارائه دهیم.

رکورد فروش مادیران باز هم شکسته می‌شود

طبق گزارشات فروش ماهانه منتهی به تیر ماه سال ۱۳۹۹، این شرکت بالغ بر ۱۸۶ میلیارد تومان محصول در تیر ماه فروخته که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد داشته است همچنین فروش تیر ماه نسبت به فروش سه ماهه قبل نیز بسیار بالاتر بوده است.

بابک ثقفی مدیر عامل مادیران در خصوص گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که برای ما ایجاد کرد عملا در سه ماه نخست سال فروش ما بسیار کم بود و کار اصلی ما در تیر ماه شروع شد و رشد فروش در این ماه در گزارشات مالی نیز کاملا مشهود است. با ادامه این روند پیش بینی می‌کنیم فروش در ماه‌های مرداد و شهریور بسیار بالاتر باشد و این رکورد نیز شکسه شود و گزارشات ششم ماهه مادیران بسیار درخشان‌تر خواهد بود.

ایشان در ادامه در خصوص تامین مالی شرکت گفت: با پیش بینی‌هایی که سال گذشته داشتیم و تامین مالی ۴۰۰ میلیارد تومانی سهامداران عمده و اقدام به موقعی که داشتیم توانستیم قطعات و موارد اولیه را تامین کنیم و علی رقم شیوع ویروس کرونا و افزایش نرخ ارز تا کنون هیچ مشکل و نگرانی بابت قطعات و تولید و عرضه کالا نداشتیم؛ لذا در همین راستا و ادامه روند توسعه کارخانه جدید و تامین قطعات به میزان کافی، سهامداران اصلی این شرکت تصمیم به فروش سهام و تزریق نقدینگی حاصل از آن به شرکت داشته اند.

با این تامین مالی که همچون یک وام بدون بهره خواهد بود و تاثیر بسیار مثبتی هم روی عملکرد شرکت و صورت‌های مالی مادیران خواهد داشت، پیش بینی می‌شود تا پایان سال بدون مشکل به اهداف تدوین شده دست یابیم.

از جمله راه اندازی خط تولید کولر گازی که به دلیل شیوع کرونا و عدم حضور کارشناسان در ایران با تاخیر مواجه شد و پیش بینی می‌شود تا مهر ماه به طور کامل راه اندازی شود.

همچنین فاز دوم خط تولید یخچال نیز تا ابتدای زمستان به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

مزد صبر به سهامداران مادیران می‌رسد

طی چهار ماه اخیر که بازار سرمایه بازدهی بسیار بالایی داشته و سهام شرکت‌ها رشد بسیار بالایی داشتند. سهام شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران با نماد مادیرا از این ماراتون سهم‌ها جا مانده و آنطور که انتظار می‌رفت رشد نکرده است.

بابک ثقفی مدیر عامل مادیران در این خصوص گفت: دلایل مختلفی باعث کند شدن رشد سهام مادیرا در بازار سرمایه شده اند. یکی از دلایل این است که سهام مادیرا از ابتدای عرضه اولیه تا کنون رشد بسیار بالایی داشته و سهامدارانی که از ابتدا همراه ما بوده اند سرمایه آن‌ها تا کنون حدود ۳۰ برابر شده است و در خرداد ماه با آزادسازی سهام حق تقدم بسیاری از سهامداران اقدام به شناسایی سود و فروش سهام خود کرده اند. آمار فروش و عرضه روزانه به طور میانگین ۱۶ میلیون سهم بوده که این رقم قابل توجهی است و طبیعتا جلوی رشد قیمت سهم را نیز گرفته است.

همچنین دلیل دیگری که وجود دارد این است که از ابتدای سال توجه سهامداران به شرکت‌های بزرگی همچون فولاد مبارکه، نماد‌های بانکی، خودرویی و صندوق‌های ETF جلب شده و توجه سهامداران به شرکت‌هایی مشابه مادیران کمتر بوده است.

همچنین بسیاری از سهامداران گزارشات سه ماهه اول سال را مد نظر داشتند که این امر باعث کم شدن اقبال خریداران به این سهم بوده که البته لازم به ذکر است در سه ماهه اول سال ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که از وزارت بهداشت ابلاغ می‌شد ما عملا با ظرفیت بسیار کمی کار کردیم، ولی گزارشات فروش تیر ماه با افزایش قابل توجهی که داشته، این ادعا را اثبات میکند. فروش تیر ماه این شرکت بالغ بر ۱۸۶ میلیارد تومان بوده که رکورد فروش در سال جاری را شکسته و همچنین ۱۲ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز افزایش داشته است؛ و پیش بینی می‌شود فروش در ماه‌های مرداد و شهریور نیز به مراتب بالاتر بوده و گزارش شش ماهه مادیران بسیار درخشان‌تر خواهد بود.

ایشان در ادامه افزود: با پیش بین انجام شده بابت افزایش فروش در ماه‌های آتی و همچنین تامین مالی که از طریق فروش سهام سهامداران اصلی و تزریق نقدینگی به شرکت خواهیم داشت، سهامداران مزیت همراهی با ما را دریافت خواهند کرد.

وی با ارائه توضیحاتی در خصوص تامین مالی ادامه داد:: با پیش بینی‌هایی که سال گذشته داشتیم و تامین مالی ۴۰۰ میلیارد تومانی سهامداران عمده و اقدام به موقعی که داشتیم توانستیم قطعات و مواد اولیه را تامین کنیم و علی رقم شیوع ویروس کرونا و افزایش نرخ ارز تا کنون هیچ مشکل و نگرانی بابت قطعات و تولید و عرضه کالا نداشتیم؛ لذا در همین راستا و ادامه روند توسعه کارخانه جدید و تامین قطعات به میزان کافی، سهامداران اصلی این شرکت تصمیم به فروش سهام و تزریق نقدینگی حاصل از آن به شرکت داشته اند.

با این تامین مالی که همچون یک وام بدون بهره خواهد بود و تاثیر بسیار مثبتی هم روی عملکرد شرکت و صورت‌های مالی مادیران خواهد داشت، پیش بینی می‌شود تا پایان سال بدون مشکل به اهداف تدوین شده دست یابیم.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/224373/تضمین-توسعه-و-تولید-با-تامین-مالی-۴۰۰-میلیاردی-برای-مادیران