افت شدید سودآوری در سه ماهه سوم سال

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، تحقق تنها ۳۱۱ میلیارد ریال سود خالص در ۹ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ آن هم در شرایطی که شرکت گلوکزان در ۶ ماهه سود خالص ۲۶۴ میلیارد ریالی را به ثبت رسانده بود حاکی از مشکلات و دغدغه‌های جدی سهامداران این شرکت در ماه‌های آتی دارد. شرکتی با ارزش بیش از ۷۰.۰۰۰ میلیارد ریال با تحقق تنها ۳۱۱ میلیارد ریال سود خالص در ۹ ماهه نخست سال مالی رویدادی بوده که تا مدت‌ها در خاطره فعالان و حتی متولیان بازار سرمایه خواهد ماند.

افت شدید سودآوری در سه ماهه سوم سال

از جمله نکات قابل توجه گزارش حسابرسی نشده این شرکت در دوره ۹ ماهه سال مالی ۱۳۹۹ می‌توان به افزایش بیش از ۵۲ درصدی درآمد‌های عملیاتی این شرکت در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد که البته رشد ۶۸ درصدی بهای تمام شده که بخشی از آن هم به دلیل افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ماشین آلات هم بوده، مانع از رشد محسوس سود ناخالص شده است.

رشد بیش از ۲۸.۶۰۴ تنی مقادیر فروش محصولات با اهمیت شرکت از جمله گلوکز، نشاسته، روغن، گلوتن و کنجاله از مهمترین نکات و البته تاثیر گذارترین دلایل افزایش درآمد‌های عملیاتی در مدت ۹ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ است.

افت شدید سودآوری در سه ماهه سوم سال

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/223846/افت-شدید-سودآوری-غگل-در-۳ماهه-سوم-سال