گاز رانتی ۶ سنتی نیز به کمک شرکت نیامد

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که دولت مستقر فعلی در سال پایانی خود در حال متنوع کردن سبد رانت اهدایی به صنعت پتروشیمی بوده و در آخرین نمونه نرخ فروش گاز طبیعی به عنوان دارایی عمومی ۸۳ میلیون ایرانی را با نرخ ۶.۳۰۰ ریال به شرکت‌های پتروشیمی ارائه می‌دهد، شرکت‌های پتروشیمی با کاهش سودآوری همراه بوده اند.

گاز رانتی ۶ سنتی نیز به کمک شرکت نیامد

شرکت پتروشیمی زاگرس با ۳۹ درصد افت سودآوری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مواجه بوده و سود خالص ۱۰ هزار و ۴۴۹ میلیارد ریالی را محقق کرده است.

مقادیر فروش متانول این شرکت در سه ماهه نخست امسال ۸۲۰ هزار تن بوده و متوسط نرخ فروش هر تن متانول این شرکت ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده است.

پتروشیمی زاگرس پیش بینی کرده که در دوره ۹ ماهه باقیمانده امسال ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تن متانول به فروش برساند. با توجه به رشد نرخ ارز سامانه نیما که در حال حاضر به بیش از ۲۰ هزار تومان به ازای هر دلار رسیده و همچنین قیمت جهانی ۱۶۰ دلاری متانول به نظر می‌رسد که در ماه‌های آتی شاهد رشد درآمد و سودآوری این شرکت باشیم.

لازم به ذکر است، درآمد‌های عملیاتی شرکت با ۱۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲۰ هزار و ۴۸۳ میلیارد ریال رسیده است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/223761/گاز-رانتی-۶-سنتی-نیز-به-کمک-زاگرس-نیامد