لاف حمایت در خیریه ای بنام

به گزارش بورس نیوز، امروز هم از آن روزهای “نمی دونم ترین حالت ممکن” بازار بود. فعالان این بازار ثابت کرده اند جوگیرترین و هیجان زده ترین سرمایه گذاران دنیا هستند و همان طور که در مثبت ها چشم بسته، میخرند؛ در منفی ها هم فقط با ارسال سفارش فروش آرام می گیرند. اولین ETF دولتی که عرضه شد؛ طوری برای خرید صف کشیدند و قیمت را بالا بردند که برای مهار این جماعت هیجان زده، برای صندوق ها دامنه نوسان تعریف شد. هر چه هم تحلیلگران فریاد می زدند که بالاتر از NAV نخرید، کسی گوشش بدهکار نبود‌‌. حالا امروز که بازار منفی بود، باز صف کشیدند تا بفروشند؛ آن هم خیلی پایین تر از NAV! اگر هم کسی این وسط توصیه ای کند، خیلی از این عساتید تازه خلق شده بازار، بی سواد خطابش می کنند و… پیش بینی رفتار فروشندگان عجول این روزها بعد از مثبت شدن بازار اصلا کار سختی نیست.

 

حمایتی با طعم کشک

آقایون هر وقت بخواهند لایک خورشان بالا برود و حرفی زده باشند، دم از حمایت از بازار سرمایه می زنند؛ ولی حیف که خیلی هایشان اصلا نمی دانند حمایت یعنی چه و خودشان سردرگم هستند که چه کنند. افزایش ناگهانی و چند باره سود سپرده های بانکی در این چند ماه، نشان می دهد حمایت شان کشکی بیش نبوده و فقط خواسته اند نقطه مثبتی در گوشه ای از اقتصاد کشور پیدا کنند و آن را هنر خود معرفی کنند؛ شاید از ننگ بی تدبیری هایشان بکاهد.

 

خیریه ای بنام “بورس

وعده دادند هر روز یک عرضه اولیه خواهیم داشت؛ بعد این وعده به ۲ عرضه در هفته ختم شد که شکر خدا یکی از این دوتا لغو شد و دومی هم آنقدر کم بود که حرفی در موردش نزنیم، بهتر است. باور کنید شنای ما آنقدرها هم خوب نیست و راضی به این همه عمق بخشی به بازار سرمایه نیستیم! کاش در بورس مان صندوق های خیریه هم داشتیم و این جماعت میلیونی، به جای خرید ۵ ، ۶ تا دانه سهم، آن را برای اموات شان خیرات می کردند.

 

ادعای ارزان فروشی؛ باور کنیم یا نه؟

دوستان اعلام کرده اند برق ایران ارزان ترین برق دنیاست و دولت از جیبش، مابه التفاوت پول برق مردم را می دهد. مردم هم پیغام داده اند که راضی به این حاتم بخشی نیستیم؛ شما که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را گران کرده اید؛ برق را هم گران کنید که خدایی ناکرده مردم زیر دین تان نمانند…

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/223568/کرال-پشت-بازار-در-وان-حمام