کسب ۲۸۷ ریال سود به ازای هر سهم

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت چادرملو در سه ماهه نخست امسال نتوانست انتظار سهامداران خود را بر آورده سازد.

سود محقق شده این شرکت در سه ماهه ابتدایی امسال به ۱۲ هزار و ۶۳۱ میلیارد ریال رسید. این سود که معادل ۲۸۷ ریال به ازای هر سهم بوده نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

کسب ۲۸۷ ریال سود به ازای هر سهم

این در حالی است که سود عملیاتی شرکت با افزایش ۱۵ درصدی همراه بوده؛ همچنین جمع کل درآمد‌های عملیاتی این شرکت در فصل بهار به ۲۳ هزار و ۷۱۲ میلیارد ریال رسیده که افزایش ۱۵درصدی و کمتر از حد انتظار بازار را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

این شرکت در این مدت موفق به فروش ۱۵۶ هزار تن شمش فولاد در بازار‌های داخلی و صادراتی شده است.

متوسط نرخ فروش هر تن شمش فولاد در بازار‌های داخلی به ۴۹ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال رسیده و این در حالی است که آخرین نرخ‌های معاملاتی این محصول به ۸۲ میلیون ریال نیز رسیده است.

همچنین در سه ماه گذشته چادرملو ۱.۳ میلیون تن کنسانتره و ۲۴۵ هزار تن گندله با نرخ ۸.۴ و ۱۲.۴ میلیون ریال به ازای هر تن به فروش رسانده است.

در حال حاضر مذاکراتی بین شرکت‌های تولیدکننده کنسانتره و گندله و فولادسازان به عنوان مصرف‌کنندگان این فرآورده‌ها با موضوع تغییر ضرایب قیمتی فرآورده‌های ذکر شده در جریان است.

انتظار می‌رود که نتیجه این جلسات منجر به رشد قیمت محصولات شرکت‌های معدنی و همچنین چادرملو شود.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/223511/افت-۱۶درصدی-سودآوری-کچاد-و-انتظاری-که-برآورده-نشد