کابوسی که رنگ واقعیت به خود گرفت!

 

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه این یکی دو سالی، رشد چشمگیری داشته و خیلی از آنها که قبلا از بورس، فقط نامش را شنیده بودند و پس انداز و سرمایه گذاری را تنها در خرید طلا و ملک خلاصه می کردند؛ حالا به جرگه بورس بازان پیوسته اند و حتی بعضی از آنها پول زیادی وارد کرده اند که پیشکسوتان بازار سرمایه حتی به خواب هم نمی دیدند. اما حال خوش این بازار، دغدغه دلواپسان شده و حالا که ذکر مصیبت خوانی و هشدارشان در مورد حباب در بورس و ریزش بازار سرمایه کارساز نبوده، دست به توطئه خبیثانه دیگری زده اند.
کله سحر، دقیقا همزمان با خروس خوان اول صبح جمعه، خبر می زنند که قرار است از بورس بازان مالیات بگیرند و این هم مدرکش! یک عکس نصف و نیمه از یک متن تایپ شده هم ضمیمه خبرشان می کنند و ادعا می کنند اهالی بهارستان این خبر را به آنها داده اند! بعد از چند ساعت آشفتگی سرمایه گذاران، اهالی بهارستان از خواب ناز بیدار شده و یکی پس از دیگری، خبر را تکذیب می کنند! قاصد کذاب هم خبر را حذف کرده و تکذیبیه ها را جایگزین می کند. حالا سوال این است که اگر درج خبر مشکوک بود و بدون مدرک، چنین خبری منتشر شد، چرا نباید رسانه شایعه ساز، توبیخ شود؟ به راستی اگر این شایعه به جای خروس خوان جمعه، صبح شنبه منتشر می شد و بازار منفی می شد؛ چه کسی جوابگوی زیان مردم بود؟

 

قلب مدیر، در شمال کشور می تپد 

مدیرعامل یکی از شرکت های بیمه ای، از اهالی خطه سرسبز شمال کشور است و آنقدر به این منطقه تعلق خاطر دارد که چندین ویلا و زمین لاکچری در این منطقه خریداری کرده اند؛ البته از جیب شرکت و حساب منابع مالی نزد شرکت. حالا فارغ از بحث سرمایه گذاری، چه استفاده ای از این املاک لاکچری خواهد شد، الله اعلم…

 

کابوسی که رنگ واقعیت به خود گرفت 

سکه ۱۰ میلیون تومانی تا چند ماه قبل، جوکی بیشتر نبود؛ اما این روزها عادت کرده ایم رویاها و شاید بهتر باشد بگوئیم کابوس هایمان، رنگ واقعیت به خود بگیرد. قیمت مسکن در تهران در خردادماه امسال ۴۲.۵ درصد رشد کرد! یا باید پذیرفت که تمام بازارها، حباب دارد و یا با روند، پیش رفت و اعتنایی به دلواپسان نکرد…

 

تقدیر مشکوک از مدیر بی کفایت 

بعضی ها از مدیریت فقط ژست گرفتنش را بلدند. و اتفاقا چه بسیارند شرکت هایی که اگر مدیری نداشتند، موفق تر بودند. یکی از آقایون اخیرا در مراسمی رسمی از مدیرعامل یکی از شرکت های غیرخصوصی بعنوان مدیر عامل نمونه تقدیر کرده اند. افزایش نزدیک به ۱۷۰ درصدی زیان انباشته شرکت مذکور و کاهش تولید در حد (یک دوازدهم) ظرفیت، بخشی از شاهکارهای ایشان در دوران مدیریت شان بوده است. حالا کدامش تقدیر شده، ما نفهمیدیم. ضمنا سیگاری ها، احتمالا این شرکت و محصولاتش را بهتر بشناسند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/222807/کابوسی-که-رنگ-واقعیت-به-خود-گرفت