جریمه‌های سنگین ناظر بر دوش سهامدار

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها از رفتار‌های تبعیض‌آمیزی که اهالی ملاصدرا با برخی سهم‌ها و از مابهتران‌ها دارند حسابی ناراحت بوده چراکه این دخالت‌ها اجازه رشد‌های واقعی را از بنیادی‌ها گرفته و حباب سهم‌های دوزاری را بیشتر چاق می‌کند و البته صدای سهامدار نیز همیشه می‌گوید که شکایت می‌کنیم اما؛ نمونه آن همان شرکت معروف لیزینگ که شکایت سهام‌داران سهم بعد از چند هفته هنوز تکلیف مجمع این سهم و تخلف آشکار بانک معروف در آن روشن نشده است.

ژن متخصص
ژن خوبی که به‌صنایع بهشهر چندی بود نقل مکان کرده بود، اما پس از ۳ماه راه خروج را به او نشان دادند، پروژه شاد را همراه با عضوی از خانواده خود مُهر مجلس ششمی را در کارنامه خود دارد در دست داشته و به تازگی بدنبال حضور در بدنه بانکی بوده اما؛ سوال اینجاست که این همه تخصص، سیری چند!

مدیر گازی که بدون بو نماند!
یکی از مدیرعامل‌های گازی از زمان انتصاب خود بار‌ها به مقصد دیوان محاسبات برای ارائه پاره‌ای از تخلفات مالی سازمان خود، تاکسی گرفته و در حال رفت و آمد است؛ چراکه تنها در یکی از نامه‌های دادسرای دیوان محاسبات که به احضار توکلی انجامیده، شامل ۲۴ مورد تخلف است که در ۱۱ صفحه برای او ارسال شده است.
در یکی از موارد تعداد ۳۲ قلم کالا سفارش داده شده و پیش پرداخت انجام شده، اما کالایی دریافت نشده است و در حال حاضر شرکت طرف قرارداد دفتر و آدرس مشخصی ندارد! در دو مورد دیگر کالا‌های دریافتی با کالا‌های سفارش شده مغایرت اساسی دارد در حالی که کل مبلغ قرارداد به میزان ۱۴.۵۶۱.۲۵۸ یورو  پرداخت شده، ضمانت نامه‌ها عودت داده شده و بازرسی کالا انجام نشده است.
ثبت نکردن اطلاعات معاملات در سامانه کارگروه تجارت الکترونیک دولت، ثبت نکردن اطلاعات اموال غیرمنقول شرکت در سامانه جامع اطلاعات اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی و عدم ثبت اطلاعات کارکنان رسمی پیمانی، قرارداد‌های کار معین در پایگاه اطلاعاتی سازمان اداری و استخدامی کشور، جذب کارمند بازنشسته، جذب چهار مشاور و پرداخت حقوق و دستمزد بالاتر از مصوبات قانونی و پرداخت بیش از سقف مصوبات هیات وزیران به دو نفر از اعضای هیات مدیره بخش دیگری از تخلفات اداری صورت گرفته در شرکت انتقال گاز است.

سیمانی‌ها باز کیسه سنگین می‌کنند
شنیده‌شده که بر اساس رویه سالیانه، قیمت جدید سیمان با تایید نهاد‌های ذیربط در هفته جاری تعیین تکلیف می‌شود و امروز مقایسه قیمت فولاد و سیمان برای یک واحد (کیلو گرم یا تن) در کشور اختلاف ۳۰ برابری را نشان می‌دهد، درحالی که براساس نرخ جهانی اختلاف هفت تا هشت برابری است.

ویلایی با صدای جیغ
آقای نماینده‌ای که به تازگی اعتبارنامه او تایید شده و در بسیاری از مناظرات گفته اگر به‌من حتی اشاره‌ای کنید جیغ می‌زنم، شایعاتی جدید پیرامون او شنیده شده مثلا تصرف اراضی تالاب انزلی، احداث ویلای شخص در اراضی با کاربری باغی و خارج از محدوده طرح هادی به نام همسر این اقای نماینده؛ حال اگر پاسخی باشد به شرط جیغ نزدن، ما حاضر به انتشاریم.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/220549/جریمه‌های-سنگین-ناظر-بر-دوش-سهامدار