«آسیا» در مسیر صعود //// عید

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت «بیمه آسیا» طی ۱۱ ماهه منتهی به بهمن سال ۹۸ بالغ بر ۵۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال حق بیمه صادره ثبت کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان از رشد ۳۹ درصدی دارد.

از سوی دیگر، خسارت پرداختی رشد ۲۷ درصدی داشته و در رقم ۳۱ هزار میلیارد ریال ایستاده است.
عملکرد شرکت «بیمه آسیا» در بهمن ماه از ماه قبل از آن به مراتب بهتر بوده و اختلاف این دو پارامتر مهم در صنعت بیمه بیش از پیش شده است.

«آسیا» در مسیر صعود //// عید

در مجموع، تراز درآمدی این شرکت در سال جاری روند رو به رشدی داشته و بار مثبت آن بیش از پیش شده است.

«آسیا» در ۹ ماهه سال جاری رشد ۴۲ درصدی در سودآوری را رقم زد و پیش بینی می‌شود با ادامه روند کنونی درآمدزایی، میزان افزایش سود خالص نسبت به سال مالی گذشته بیشتر شود.

این شرکت پیش از این برآورد کرده بود طی سال ۹۸ حدود ۵۳ هزار میلیارد ریال حق بیمه صادره به ثبت برساند اما؛ قبل از پایان سال و طی مدت ۱۱ ماه از رقم پیش بینی شده عبور کرد و انتظار می‌رود بتواند خود را به سطح ۵۶ هزار میلیارد ریال نزدیک کند.

از سوی دیگر، شرکت انتظار ۳۴ هزار میلیارد ریال خسارت پرداختی را داشت که به نظر می‌رسد در همین محدوده نیز محقق شود و افزایشی در این سرفصل نداشته باشد.

در صورتی که حاشیه سود خالص ۲ درصدی محقق شده در دوره ۹ ماه سال جاری را به کل سال تعمیم دهیم، پیش بینی می‌شود «بیمه آسیا» در سال ۹۸ به سود خالص ۱۱۲۰ میلیارد ریالی دست یابد که به ازای هر سهم ۴۸۷ ریال می‌شود. لازم به ذکر است که در سال ۹۷ برای هر سهم ۳۸۷ ریال سود محقق شده بود.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/212746/آسیا-در-مسیر-صعود