سرمایه شرکت به ۱۵ هزار میلیارد ریال می‌رسد

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، هیات مدیره بیمه البرز پیشنهاد افزایش سرمایه ۲۷۵ درصدی سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام این شرکت ارائه کرده و بر این اساس، سرمایه شرکت با ۱۱ هزار میلیارد ریال افزایش به ۱۵ هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های طبقه زمین شرکت به ارزش ۱۰ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال و ۲۹۱ میلیارد ریال نیز از محل سود انباشته شرکت افزایش سرمایه صورت خواهد گرفت.

سرمایه شرکت به ۱۵ هزار میلیارد ریال می‌رسد

مبلغ مازاد تجدید ارزیابی شناسایی شده بابت کارشناسی ۷۸ قطعه زمین متعلق به این شرکت منجر به شناسایی مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های طبقه زمین شرکت به ارزش ۱۰ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال شده است.

تنها یک فقره از زمین‌های شرکت، زمین مربوط به دفتر شرکت در خیابان کریم خان تهران با ارزش برآوری ۱.۱۵۰ میلیارد ریال و متراژ ۸۷۴ مترمربع است.

هدف از اجرای این افزایش سرمایه، افزایش توان شرکت در اجرای عملیات بیمه ای، بهبود نسبت کفایت سرمایه آن و جذب بیمه‌نامه‌های بزرگ در صنایع پتروشیمی و نفتی، اصلاح ساختار مالی شرکت و افزایش توانگری مالی شرکت عنوان شده است.

لازم به ذکر است، اجرایی شدن افزایش سرمایه فوق منوط به صدور مجوز سازمان بورس و همچنین تصویب مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت خواهد بود.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/211661/پیشنهاد-افزایش-سرمایه-۲۷۵-درصدی-بیمه-البرز