عقب‌نشینی خریداران به خرید پلی پروپیلن

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، در هفته گذشته شاهد عرضه ۳.۵۸۶تن محصولات پلی پروپیلن در گرید‌های مختلف از سوی شرکت پتروشیمی مارون بودیم که با تقاضای ۸.۰۷۴ تنی مشتریان و حجم معاملات ۳.۳۶۶ تنی مواجه شد که نسبت به هفته منتهی به ۱۶ بهمن ماه با کاهش ۲.۰۴۶ تنی همراه بود.

قیمت میانگین هر تن پلی پروپیلن در هفته گذشته با رشد ۷.۵درصدی نسبت به هفته منتهی به ۱۶بهمن ماه به ۱۴۲میلیون و ۴۱۴هزار ریال در هر تن و ارزش معاملات این محصول نیز در هفته گذشته به ۷۴۹ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال رسید.

همچنین در هفته گذشته شاهد عرضه ۳.۳۲۲تن محصول پلی اتیلن سنگین در گرید‌های مختلف بودیم که با تقاضای ۱.۸۴۸ تنی مشتریان و حجم معاملات ۱.۴۳۰ تنی مواجه گردید که نسبت به هفته ما قبل رشد ۹۶۸ تنی تنی را نشان می‌دهد.

نرخ این محصول نیز با رشد ۲ درصدی در مقایسه با هفته گذشته همراه بود، نرخ میانگین ثبت شده برای این محصول به ۹۵ میلیون و ۳۶ هزار ریال در هر تن رسید و ارزش معاملات نیز به ۱۳۵ میلیارد و ۹۰۱ میلیون ریال رسید.

در ادامه جدول معاملات محصولات اصلی شرکت پتروشیمی مارون در هفته گذشته و همچنین نمودار ماه‌های اخیر نرخ محصولات پلی پروپیلن و پلی اتیلن سنگین این شرکت ارائه شده است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/209736/عقب‌نشینی-خریداران-به-خرید-پلی-پروپیلن-مارون