تحریم در سرمایه گذاری خارجی تاثیر نداشت

به گزارش بورس نیوز، مهرداد بائوج‌لاهوتی درخصوص نقش اثرگذار سرمایه‌گذاری‌ها در رشد اقتصادی کشور اظهار کرد: باید از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در شرایط فعلی اقتصاد به منظور جایگزین درآمد‌های نفتی استقبال کرد.

وی افزود: مدل سرمایه‌گذاری و نحوه اجرای آن به طور مشخص در قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور پیش‌بینی شده، به طور مثال اشخاص و شرکت‌هایی که تمایل به انجام سرمایه‌گذاری در ایران دارند می‌توانند طبق قانون ۳۰ درصد از تولیدات خود را صادر کنند.

نماینده مردم لنگرود در خانه ملت ادامه داد: قانون تکلیف سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی را در کشور مشخص کرده و باید از هرگونه سرمایه‌گذاری استفاده کرد. سرمایه‌گذاری تمایل دارد که خودرو در کشور تولید کند و این مساله هیچ ایرادی ندارد و می‌تواند با صادرات حداقل ۳۰ درصد از خودرو تولیدی ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته باشد.

بائوج‌لاهوتی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری خارجی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در کشور براساس اعلام وزیر اقتصاد و دارایی ۵۰ درصد افزایش یافته آمریکا از اعمال فشار، علیه جمهوری اسلامی ایران با انجام تحریم‌های گسترده استفاده می‌کند، زیرا افزایش سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشور نشان دهنده این است که تحریم‌ها بی تاثیر بوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره اینکه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور مشوق‌هایی را برای انجام سرمایه‌گذاری برای سال آینده در نظر گرفته، گفت: حدود ۳۰ میلیارد دلار فاینانس در سال آینده پیش‌بینی شده و سرمایه‌گذاران داخلی با مشارکت بخش خارجی می‌توانند در کشورمان سرمایه‌گذاری کنند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/209445/تحریم-در-سرمایه-گذاری-خارجی-تاثیر-نداشت