رقابت ۲هزار و ۳۵۴وب‌سایت و اپلیکیشن در دوازدهمین دوره

به گزارش بورس‌نیوز، کنفرانس خبری اختتامیه جشنوارعه وب و موبایل ایران امروز برگزار شد.
این جشنواره همواره سعی خواهد کرد که بتواند از یک پل ارتباطی بین فعالان این حوزه با یکدیرگ باشد تا با انتقال تجربه از نسلی به نسل دیگر شاهد رشد کارآرینان جوان کشور باشیم و از سوی دیگر ارتباطی پایدار و مفید ایجاد کند بین فعالان این حوزه با دولت و حاکیمت و البته در نظر دارد تا با شفاف و سالم نگاه داشتن این فضا و نشان دادن منافع مشترک همه بازیگران این اکوسیستم در جهت توسعه آن گام بردارد.

در دوره ۱۲ ساله گذشته حدود ۲۱۵۱۳ وب‌سایت و ۷۴۱۲ اپلیکیشن در دوازدهمین دوره این جشنواره حضور داشتند که ۲۸۳۸ اثر در این جشنواره شرکت کرد و البته ۲۱۳۱ اثر نیز جزو تایید کمیته ثبت آثار بود.

آمارهای این دوره جشنواره

از این بین باید اشاره شود که از ۲۵۶۶ وب‌سایتی که اعلام آمادگی کرده بودند حدود ۱۹۰۲ وب‌سایت تایید شد و از سوی دیگر از ۵۲۶ اپلیکیشن موبایل، حدود ۴۵۲ اپلیکیشن به تایید رسید.

از سوی دیگر باید اشاره شود که تعداد آرای ثبت شده و مشارکت حدود ۱۸۲ هزار و ۲۰۹ رای بوده که ۲۶۹۱ نفتر مشارکت در مرحله نخست به ثبت رسیده و از طرف دیگر ۳۰۲ هزار و ۳۸۵ رای نیز به‌عنوان رای‌گیری مردم خودنمایی می‌کند.

در مرحله داوری‌ها نیز حدود ۲۸ داور عضو شواری داوری و ۲۱ نفر حضور در روز داوری شورا را تجربه کردند.

تاکنون ۶۲۱ داور در مراحل ارزیابی نهایی و داوری‌های دوازدهمین دوره جشنواره وب‌وموبایل حضور داشتند که حدود ۹۲ هزار و ۱۸۱ رای در مرحله نهایی به وب‌سایت‌ها تا به امروز صادر شده و حدود ۷۳ هزار و ۴۷۹ رای نیز به اپلیکیشن‌ها تعلق یافته است.

نگاهی به تندیس‌ها

تاکنون ۵۱ تندیس برای بهترین وب‌سایت‌ها، ۳۴ تندیس برای بهترین اپلیکیشن‌ها موبایل و البته ۱۸ تندیس نیز مربوط به گروه‌های ویژه اختصاص خواهد یافت.

مشارکت در گروهه‌ها
در بخش نیز می‌تواند به تعداد ۲۶۳ فروشگاه‌های تخصصی؛ ۱۹۹ خدمات مربوط به کسب‌وکارهای؛ ۱۶۶ فروشگاه آنلاین یا خرید آنلاین؛ ۱۵۶ شرکت یا موسسه خصوصی؛ ۱۰۹ آموزش آنلاین و البته ۱۰۷ وب سایت شخصی اشاره داشت.

از طرف دیگر، نیازمندی‌ها، خرید بلیت سینما و تاتر، تامین‌کنندگان اینترنت و زیرساخت‌ها، شرکت‌های بورسی و بانک و بیمه و بازی‌های آنلاین تحت وب، کم‌مشارکت‌ترین گروه‌ها بودند.

هفت‌شهر سال ۹۹
شهر‌های اصفهان، مشهد، رشت، قزوین، یزد، بابلسر، شیراز جزو هفت‌شهر سال جاری بوده که بیش از ۲ هزار نفر در مراسم حضور داشته که ۵۰ سخنران بومی و ۱۰ سخنران کلیدی از تهران در این برنامه‌ها حضور به‌عمل آورده‌اند.
برای جشنواره دوره آتی نیز تاکنون تبریز، کرمان، اهواز، بندرعباس تایید شده، اما ۴ شهر دیگر نیز در مرحله ابتدایی تایید قرار گرفته‌اند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/208567/بورسی‌ها-جزو-کم‌مشارکت‌ترین-رقابت-بیش-از-۲هزار-وب‌سایت-و-اپلیکیشن