عملکرد

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که افزایش نرخ تورم در سال گذشته منجربه افزایش مبالغ خرید و فروش از طریق درگاه‌های پرداخت شده است، افزایش درآمد‌ها و کارمزد‌های ناشی از این درگاه‌ها در صورت‌های عملکردی شرکت‌های پرداخت الکترونیک مشهود است.

این موضوع اگر چه منجر به افزایش درآمد‌های شرکت‌های فعال در این صنعت شده، اما به نظر می‌رسد افزایش هزینه‌های خرید پوز‌های مستهلک شده از چالش‌های اصلی سهامداران این شرکت‌ها است.

شرکت آسان پرداخت پرشین نیز با نماد “آپ” از این قاعده مستثنی نبوده و عملکرد دی ماه این شرکت نشان از رشد قابل توجه درآمد‌های حاصل از دستگاه‌های کارتخوان در دی ماه سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دارد.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، درآمد‌های حاصل از ارائه خدمات فروش پین و اعتبار در دی ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده، با این وجود کاهش درآمد‌های حاصل از کارمزد تراکنش شاپرکی و پشتیبانی دستگاه‌های پوز بانکی از مهمترین نکات قابل تامل برانگیز گزارش‌های عملکرد منتشر شده این شرکت است.

در این شرایط به نظر می‌رسد بهترین راه کاهش هزینه‌های استهلاک، تبلیغات وسیع شرکت‌های پرداخت الکترونیک جهت افزایش ارائه خدمات موبایلی و اینترنتی بدون نیاز به صرف هزینه‌های سنگین خرید و جایگزینی دستگاه‌های کارتخوان بوده که البته شرکت آسان پرداخت در سال‌های اخیر همواره رتبه نخست تراکنش‌های این درگاه را در اختیار دارد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/208241/آپ-رتبه-نخست-تراکنش‌های-کارتخوان