به گزارش بورس نیوز؛ شرکت معدنی املاح ایران به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه تاصیکو و شستا با داشتن ۴ واحد تولیدی و یک طرح توسعه در حال اجرا، بزرگترین تولیدکننده سولفات سدیم و یکی از تولیدکنندگان عمده و بزرگ نمک تصفیه در ایران است.

 بر این اساس تولید این شرکت در ۹ ماهه سال ۹۸ نسبت به ۹ ماهه سال ۹۷ ، ۴ درصد رشد داشته و از۱۹۶هزار تن به ۲۰۴ هزار تن رسیده است. آمار صادرات این شرکت در دوره زمانی فوق الذکر دارای رشد ۵۷ درصدی صادرات محصولات می باشد . آن هم در شرایطی که صادرات با مشکلات و موانع زیادی رو به رو بوده است. نکته قابل تامل صادرات ارزی این شرکت است. در ۹ ماهه سال ۹۷ صادرات ارزی این شرکت ۳۵۰ هزاردلار و در ۹ ماهه سال ۹۸ صادرات ارزی این شرکت به ۵۵۰ هزار دلار رسیده است.

 رشد ۶۸ درصدی درآمدهای عملیاتی این شرکت نشان می دهد این شرکت توانسته است میزان تولیدات و فروش محصولات خود را به میزان بالایی افزایش دهد. بر اساس گزارش های عملکردی در ۹ ماهه منتهی به آذر ماه ۹۷ میزان فروش شرکت از ۱۲۳۳ میلیارد ریال به ۲۰۷۰ میلیارد ریال در ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ رسیده و رشدی ۶۸ درصدی را تجربه کرده است. همچنین سود خالص این شرکت از ۶۳۴ میلیارد ریال در ۹ ماهه منتهی به آذر ماه ۹۷ به ۱۱۹۳ میلیارد ریال در مدت مشابه سال ۹۸ رسید و موجب شده است رشدی ۸۸ درصدی را آشکار سازد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/207744/رشد-88-درصدی-سود-خالص-شرکت-معدنی-املاح-ایران