به گزارش بورس نیوز، شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری صدر تامین و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی محصولات با استانداردهای جهانی تولید و علاوه بر تأمین نیاز بازار داخلی، به کشورهای مختلف جهان از جمله آلمان، فرانسه، انگلستان، اسپانیا، چین، تایوان، ویتنام، تایلند و کویت صادر می‌شود.

 شرکت صنایع مس شهید باهنر توانسته است میزان تولید خود را تا حد بالایی حفظ کند و توانسته با تاکید بر تامین نیاز بازارهای داخلی، عملکرد مثبتی از خود به جا گذارد. بر اساس گزارش عملکرد ۹ ماهه منتهی به آذر ۱۳۹۸ شرکت صنایع مس شهید باهنر سود خالص این شرکت با جهشی قابل توجه از ۴۴۶ میلیارد ریال به ۲۴۸۵ میلیارد ریال رسیده و رشدی ۴۵۷ درصدی را تجربه کرده است.

 در عین حال درآمدهای عملیاتی شرکت مس باهنر نشان دهنده بهبود عملکرد این شرکت نسبت به دوره مشابه است. در مقایسه رشد عملکرد ۹ ماهه ۹۸ به ۹ ماهه ۹۷ نشان می دهد فروش(درآمدهای عملیاتی) این شرکت ۴۱ درصد رشد داشته است و از ۶۸۹۳ میلیارد ریال در ۹ ماهه سال ۹۷ به ۹۷۴۹ میلیارد ریال در ۹ ماهه سال ۹۸ رسیده است. بر این اساس سود عملیاتی این شرکت با ۳۹۴ درصد رشد از ۷۲۸ میلیارد ریال به ۲۸۷۱ میلیارد ریال رسیده است.

 

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/207745/رشد-457-درصدی-سود-خالص-شرکت-صنایع-مس-شهیدباهنر