به گزارش بورس نیوز، عبدالمجید پورسعید مدیرعامل این بانک در خصوص نگرانی‌های ایجاد شده در جامعه در مورد امنیت تراکنش‌های بانکی اظهار داشت: در دنیای امروز مجرمان سایبری در حال استفاده از روش‌های پیچیده‌ای برای سوء استفاده از مشتریان بانک‌ها هستند و در مقابل بانک‌ها نیز همواره در حال ارتقای سیستم‌های خود و همچنین معرفی روش‌های جدید امنیتی به مشتریان خود هستند.

پورسعید افزود: یکی از روش‌های جدیدی که بانک‌های کشور در حال حاضر به مشتریان خود عرضه کرده اند، استفاده از رمز‌های پویا است، که مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک‌ها و یا با استفاده از روش‌هایی که توسط بانک‌ها معرفی شده از این امکان استفاده کنند.

مدیر عامل بانک ایران زمین، شتاب رشد در ابزار‌ها و اپلیکیشن‌های دیجیتال را از چالش‌های امنیتی عنوان کرد و افزود: امروز ترکیبی از برنامه‌های پرداخت از طریق بانکها، فین تک‌ها و استارتاپ‌ها در اختیار مشتریان قرار گرفت که گاهاً مشتری بدون در نظر گرفتن مباحث امنیتی اقدام به نصب این برنامه‌ها از منابع غیر قابل اعتماد می‌کند و این امر ریسک سرقت اطلاعات را افزایش می‌دهد، موجب دسترسی سارقین به اطلاعات مهم بانکی مشتریان می‌شود.

وی با اشاره به روش‌های مختلفی که می‌توان امنیت پرداخت‌های اینترنتی را افزایش داد گفت: حفظ اطلاعات بانکی اولین گام در جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های بانکی است. همچنین رمز‌های پویا که اخیرا به مشتریان بانکی از سوی بانک‌ها عرضه شده نیز روش دیگری است که امنیت را افزایش و دست سارقین را ازحساب‌های بانکی کوتاه می‌کند.

پورسعید افزود: برای مقابله با این تهدید‌های دائم، بانک‌ها و موسسات مالی همواره الگو‌های جدیدی را برای امنیت مشتریان خود ارائه می‌کنند. مطمئنا رمز‌های پویا در آینده با توجه به نیاز‌های شبکه بانکی و مشتریان و تهدید‌های جدید توسعه خواهد یافت.

وی در پایان از مشتریان محترم در خواست نمود به جهت ارتقاء امنیت هرچه سریعتر نسبت به نصب و راه اندازی رمز‌های پویای خود اقدام کنند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/207543/موضوع-امنیت-یکی-از-شاخص‌های-مهم-اعتماد-مشتری-به-بانک-است