به گزارش اخباربانک، در معاملات امروز (چهارشنبه) بورس اوراق بهادار تهران، شاخص کل هم وزن ۲۴۳۰ واحد افزایش یافت و به ۱۳۱ هزار و ۸۰۰ واحد رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران ۶۴۳ هزار معامله به ارزش بیش از ۳۴۳ هزار میلیارد تومان انجام دادند که تعداد و ارزش معاملات نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بورس اوراق بهادار تهران، امروز بانک تجارت، بانک ملت، ماشین‌سازی اراک، سایپا، بانک اقتصاد نوین، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان جزو نمادهای پربیننده بودند.

همچنین شرکت ملی صنایع مس ایران بالاترین تاثیر را بر افزایش شاخص بورس داشت و پس از آن گروه مپنا، مخابرات ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) در رده‌های بعدی بودند که شاخص بورس را مثبت کردند.

در این میان شرکت پتروشیمی جم بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشت.

در فرابورس هم که روز گذشته شاخص کاهشی بود، امروز روند معکوس شد و شاخص فرابورس با افزایش ۲۹ واحدی به ۵۲۸۷ واحد رسید.

تعداد معاملات امروز در فرابورس ۳۲۹ هزار مورد بود که نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

همچنین ارزش معاملات در فرابورس امروز افزایش یافت و به ۱۷۷۷ میلیارد تومان رسید.

در این بازار شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، بانک دی با شرکت توسعه عمران استان کرمان جزو نمادهای پربیننده بودند.

گفتنی است که امروز در فرابورس سنگ آهن گوهر زمین بالاترین تاثیر منفی را در شاخص گذاشت و توکاریل و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص فرابورس داشتند.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/72795/بورس-دوباره-اوج-گرفت