به گزارش بورس نیوز، شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو در اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۹ماهه از پوشش ۴۸ ریالی سود به ازای هر سهم خبر داد.

در این گزارش سود عملیاتی «خگستر» به ۱۰۳میلیارد و ۲۵۳میلیون ریال، سود خالص به ۱۱۴میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره به ۵هزار و ۷۴۹میلیارد و ۱۳۸میلیون ریال رسید.

این شرکت در صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس از رشد ۱۲هزار و ۵۲۴میلیارد و ۵۷۶میلیون ریالی آن خبر داد و بهای تمام شده در این پرتفوی با کاهش ۵۳میلیارد و ۸۶میلیون ریالی به دو هزار و ۹۰۶میلیارد ریال بالغ شده است؛ همچنین ارزش بازار این شرکت با افزایش ۱۰هزار و ۴۱۸میلیارد ریالی به ۱۵هزار و ۴۳۱میلیارد ریال رسید.

خگستر” طی ۹ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۸، کل مبلغ سهام واگذار شده را ۱۹۴میلیارد و ۷۲۲میلیون ریال اعلام کرد که از این محل ۱۴۱میلیارد و ۵۸۷ میلیون ریال سود شناسایی کرده است. از سوی دیگر سهام بورسی خریداری شده در این مدت توسط شرکت به مبلغ ۴۹میلیون ریال رسید.

گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو در تشریح اهداف و برنامه‌های راهبردی خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرد که از سرمایه‌گذاری‌های کم بازده و بدون نفوذ و کنترل اثربخش خارج می‌شود و همچنین سرمایه‌گذاری‌های پربازده و دارای نفوذ و کنترل اثربخش را افزایش می‌دهد.

این شرکت سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت خود را با در اختیار داشتن کنترل و نفوذ ۲۱شرکت با موضوع فعالیت‌های قطعه‌سازی خودرو و خدماتی اقتصادی مرتبط با صنعت خودرو است با هدف حضور در زنجیره ارزش گروه صنعتی ایران خودرو و کسب سود و حفظ زنجیره تامین شرکت مادر دنبال می‌کند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/207221/خگستر-و-سود-انباشته-بیش-از-۵-هزار-میلیارد-ریالی