گزارشی امیدوار کننده از

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که صورت‌های مالی ۹ ماهه شرکت البرز دارو، نشان از رشد ۶۴ درصدی و در حدود ۲۲۰۰ میلیارد ریالی جمع مبالغ فروش دارد رشد ۸۰ درصدی و در حدود ۲۲۲ میلیارد ریالی هزینه‌های مالی از نکات نگران‌کننده این گزارش به شمار می‌آید.

همانگونه که در صورت‌های مالی ۹ماهه حسابرسی نشده شرکت مشهود بوده، بخش عمده‌ای از رشد درآمد‌های شرکت مربوط به رشد چشمگیر نرخ‌های فروش و همچنین مقادیر فروش محصولات داخلی جامد و مایع و فرآورده‌های تزریقی در این مدت است.

در مجموع از نکات امیدوارکننده گزارش‌های مالی منتشره این شرکت می‌توان به افزایش قابل ملاحظه درآمد‌های فروش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره داشت.

لازم به ذکر است، بخشی (در حدود ۲۷۰ میلیارد ریال) از سود خالص سال مالی ۱۳۹۷ شرکت ناشی از شناسایی تسعیر ارز بوده که خبری از این درآمد‌ها در صورت‌های مالی ۹ ماهه این شرکت نیست.

گزارشی امیدوار کننده از

در مجموع رشد مبالغ مقادیر و مبالغ فروش داروسازی البرز دارو منجر به رشد ۸۰ درصدی و در حدود ۸۸۶ میلیارد ریالی سود خالص شده که با ادامه این روند، شناسایی سود خالصی بیش از ۱۵۰۰ ریالی به ازای هر سهم تا انتهای سال مالی ۱۳۹۸ دور از ذهن نخواهد بود.

گزارشی امیدوار کننده از

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/206785/گزارشی-امیدوار-کننده-از-دالبر