به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که در ماه‌های گذشته شاهد عقب‌نشینی تاریخی مدیران سازمان بورس از محدودیت‌های معاملات نماد‌های بازار پایه، شاهد رشد قیمت بی‌منطق بسیاری از این نماد‌ها بودیم، صورت‌های مالی ۶ماهه “غشوکو” خبر از بهبود نسبی سودآوری این شرکت دارد با این حال همچنان توجیه کردن قیمت‌های بیش از ۴۳۰۰۰ ریالی سهمی که در ۹ ماهه نخست سال مالی تنها موفق به تحقق سودی ۶۴۷ ریال به ازای هر سهم شده، کاری دشوار است.

کاهش چشمگیر مقادیر فروش این شرکت در ۹ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی قبل، اگر چه از قابل تامل‌ترین و بزرگترین ریسک‌های شرکت به شمار می‌رود، اما افزایش نرخ‌های فروش محصولات، زیانی سنگین را به سود خالصی مناسب تبدیل کرده است.

رشد ۲۵۰ درصدی نرخ‌های فروش انواع شکلات در ۹ماهه نخست در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، تنها نمونه کوچکی از افزایش نرخ‌های غیر منطقی محصولات این شرکت‌ها در سال جاری بوده که این موضوع در کنار رشد به مراتب کمتر بهای تمام شده و مواد اولیه مصرفی، منجر به افزایش سود ناخالص و تحقق ۴۵ میلیارد ریالی این سرفصل شده است.

حباب‌های شکلاتی در

در مجموع شناسایی تنها ۲۳ میلیارد ریال سود خالص و ۶۴۷ ریال سود به ازای هر سهم دلیل منطقی برای افزایش حباب‌گونه قیمت سهام این شرکت در رزو‌های اخیر نیست.

حباب‌های شکلاتی در

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/206784/حباب‌های-شکلاتی-در-غشوکو