خبرگزاری صداوسیما: سعید موتمنی ،با اشاره به اینکه نوسانات قیمت ارز و کاهش عرضه خودرو در بازار، سبب افزایش قیمت خودرو‌ها در هفته گذشته شده است گفت: این هفته بازار خودرو فعالیت خود را با آرامش آغاز کرده است و شاهد کاهش قیمت در برخی خودرو‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه افزایش اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار، از شهریور سالجاری آغاز شده است گفت: کمترین میزان اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار در شهریورماه بوده، اما از مهرماه این اختلاف با شیب کند شروع و تاکنون ادامه داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو، کاهش عرضه خودرو را دلیل افزایش قیمت خودرو دانست و افزود: طبق اعلام وزیر صمت میزان تولید خودرو در آذرماه امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که اگر این خودرو‌ها به بازار عرضه شود قیمت‌ها دوباره شکسته می‌شود.

موتمنی درخصوص اختلاف قیمت کارخانه و بازار در برخی از انواع خودرو‌های پرفروش گفت: قیمت پراید ۱۳۱ در کارخانه ۳۷ میلیون و ۷۰۰ تومان و در بازار ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای در کارخانه ۹۶ میلیون تومان و در بازار ۱۴۰ میلیون تومان اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت پراید ۱۳۱ در هفته گذشته تا ۵۲ میلیون تومان افزایش یافته است ادامه داد: این خودرو امروز در بازار ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پراید ۱۱۱ که ۵۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود امروز ۵۵ میلیون تومان، تیبا صندوق دار که ۶۳ میلیون تومان عرضه می‌شد امروز ۶۱ میلیون تومان و تیبا هاچ بک که ۷۰ میلیون تومان معامله می‌شد امروز ۶۸ میلیون تومان به فروش رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص قیمت امروز برخی خودرو‌های زیر ۱۰۰ تومان گفت: امروز کوئیک ۷۵ میلیون تومان‏, سمند ال ایکس ۸۶ میلیون تومان، دنا ۱۲۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس ۸۲ میلیون تومان، پژو پارس ۱۰۵ میلیون تومان, ۲۰۶ تیپ ۲ ساده ۹۲ میلیون تومان , ۲۰۶ تیپ ۵ ساده ۱۱۲ میلیون تومان و رانا ۹۳ میلیون تومان معامله می‌شود.

موتمنی با بیان اینکه دلیلی برای افزایش قیمت پراید از ۴۰ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان وجود ندارد ادامه داد: نوسانات ارز سبب هجوم برخی افراد برای خرید خودرو می‌شود که در ادامه، این خودرو‌ها به بازار عرضه نمی‌شوند و این رویه سبب افزایش قیمت می‌شود.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/72637/آخرین-وضعیت-قیمت-ها-بازار-خودرو