رشد معنادار سودآوری

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، پس از آنکه شرکت شمال شرق شاهرود در ۶ماهه نخست سال مالی۱۳۹۸ سودی ۴۶۱ریالی را روانه کدال کرد، گزارش ۹ماهه حسابرسی نشده شرکت با اعلام سودی ۱.۰۲۰ریالی به ازای هر سهم عملکردی مناسب را در سه ماهه سوم، عملکردی مطلوب را به ثبت رسانید.

افزایش نرخ‌ها و مقادیر فروش انواع زغال‌سنگ کک شو کیفی به عنوان اصلی‌ترین محصول شرکت در ۹ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از اصلی‌ترین دلایل پوشش مناسب و رشد قابل توجه درآمد‌های این شرکت کوچک در این مدت بوده است.

این شرکت موفق شده با ثبت فروشی ۳۵۰میلیارد ریالی در ۹ماهه نخست سال مالی۱۳۹۸، بیش از ۲۸۰درصد افزایش فروش را نسبت به فروش ۹۲میلیارد ریالی مدت مشابه سال۱۳۹۷ را به ثبت رسانده که این موضوع با تحقق سود خالصی ۸۵میلیارد ریالی همراه بوده و به نظر می‌رسد با ادامه این روند در سال جاری شرکت در انتهای سال خواهد توانست زیان‌انباشته ابتدای دوره خود را پوشش داده و به سود انباشته برسد.

رشد معنادار سودآوری

اما از همه جالب‌تر قیمت ۴۶.۶۴۶ ریالی قیمت سهام این شرکت با تحقق تنها ۱.۰۲۰ریال در ۹ماهه نخست سال بوده که بار دیگر لزوم بازبینی جدی سهامداران این شرکت را در اتخاذ تصمیمات معقول و منطقی را به ذهن متواتر می‌سازد.

رشد معنادار سودآوری

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/206111/رشد-معنادار-سودآوری-کشرق