به گزارش بورس نیوز یکی از شرکت هایی که امسال عملکرد مطلوبی داشته، شرکت ذوب آهن اصفهان بوده است. «ذوب» در آذرماه ۸۷۶ میلیارد تومان فروش داشته است. جمع درآمد فروش ۹ ماهه این شرکت ۷۶۷۴ میلیارد تومان بوده که ۶۳ درصد بیشتر از درآمد ۹ ماهه اول سال ۹۷ است. 

حجم فروش هم در آذرماه نسبت به آبان ماه افزایش ۱۲ هزار تنی داشته و در مجموع ذوب آهن اصفهان در ۹ ماه ابتدای امسال ۱۷۸۳ هزار تن محصولات فولادی به فروش رسانده است.
لازم به ذکر است این شرکت در ۶ ماهه اول سال هم با جهش ۹۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۴۶۱ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.
حالا از گوشه و کنار هم اخبار خوشایندی به گوش می رسد. افزایش صادرات زیر فشار تحریم ها، گام رو به جلوی بزرگی از این شرکت است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از افزایش تولید این شرکت نسبت به سال گذشته نیز خبر داده و گفته است : تولید فولاد خام در ذوب آهن در ۹ ماهه امسال، ۱ میلیون و ۷۷۰ هزارتن بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱ میلیون و ۶۹۰ هزار تن بوده است که بیش از ۴ درصد رشد داشته است. پیش بینی می شود صادرات ذوب آهن تا پایان سال جاری به حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن برسد. بازارهای هدف این شرکت از ۱۹ کشور در سال ۹۷ به ۲۳ کشور در سال ۹۸ رسیده است که بیشتر، کشورهای حوزه خلیج فارس، آفریقا،اروپا و حوزه CIS است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/204339/چتر-صادرات-ذوب-در-۲۳-کشور-پهن-شد