به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از انتشار گزارش عملکرد حسابرسی نشده سه ماهه نخست شرکت شیشه همدان و کاهش ناامیدکننده سود خالص در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، اکنون شاهد انتشار عملکرد آذر ماه این شرکت هستیم.

بر اساس آخرین گزارش عملکرد ماهیانه، این شرکت در آذرماه با ثبت فروشی ۲۱۴.۳۳۱ میلیون ریالی خود، افزایش در حدود ۶۱ میلیارد ریالی را در مقایسه با آبان ماه خود به ثبت رسانده که عمدتا مربوط به افزایش مقادیر فروش است.

بر اساس این گزارش، شرکت شیشه همدان در ۶ ماهه ابتدایی سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ موفق به فروش ۳۳.۴۳۵ تن انواع ظروف شیشه‌ای بسته‌بندی و… شده که این مقدار فروش منجر به تحقق درآمدی ۱.۱۴۳ میلیارد ریالی شده است.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، مجموع فروش مقداری و مبلغی این شرکت در ۶ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با سال مالی گذشته عمدتا تاثیرپذیر از افزایش نرخ‌های فروش بوده و مقادیر فروش این شرکت تغییر محسوسی نداشته است.

لازم به ذکر است، با توجه به صورت‌های مالی سه ماهه منتشر شده این شرکت عدم شناسایی سود ناشی از تسعیر ارز در سال جاری از جمله مهمترین دلایل عدم رشد سودآوری این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/203890/کهمدا-و-تثبیت-نرخ‌های-فروش