به گزارش اخباربانک، هر دلار آمریکا در صرافی های بانکی به نرخ ۱۲ هزار و ۹۸۰ تومان فروخته می‌شود.با این حال نرخ دلار در بازار آزاد نزدیک به ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان است.

 محدوده فروش هر چند به مرز حمایتی نزدیک است اما از این محدوده عبور نکرده و تلاش دلالان بازار ارز برای نزدیکی به قیمت ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان بی ثمر بود. بر اساس این گزارش هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی به قیمت ۱۲ هزار و ۸۸۰ تومان خریداری می‌شود.

 قیمت پیشنهادی صرافان غیربانکی نیز برای خرید دلار کمتر از این رقم است و اغلب دلالان دلار را به قیمت‌هایی نزدیک به ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان می‌خرند.

 برخی فعالان اقتصادی معتقدند جولان شایعات در بازار در خصوص قرارگیری ایران در لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف از یک سو و همچنین همزمانی این اتفاق با فرارسیدن موعد تسویه‌های بین المللی عامل نوسان در بازار ارز است. بازار ارز پس از سهمیه بندی بنزین وارد فاز نوسانی شده است و این وضعیت هنوز ادامه دارد.

 بر اساس این گزارش قیمت هر یورو نیز بدون تغییر در صرافی‌های بانکی ۱۴ هزار و ۲۵۰ تومان بود که نسبت به امروز تغییر چندانی ندارد. قیمت خرید هر یورو در صرافی های بانکی نیز ۱۴ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام شده است.
منبع:خبرآنلاین
 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/72160/تقلای-دلار-تغییر-کانال