به گزارش اخباربانک، این موسسه در آخرین  اجلاس مشترک سرآمدان تولید و صادرات ایران (EXPORTEX IRAN) که در ۲۶ آبان ۹۸ برگزار شده و نمایندگان تجاری و اتاق های بازرگانی کشورهای عمان، هند، ترکیه،عراق، افغانستان، روسیه، جمهوری آذربایجان و ازبکستان در آن حضور داشتند، موفق به دریافت  نشان عقاب طلایی مدیریت موفق در حوزه بانکداری نوین ،  استاندارد و جایزه بین المللی برترین بانک مورد اعتماد و رضایت مشتریان در خدمات بانکی و  نشان ملی رتبه این نخست شفافیت و صداقت در ارائه خدمات بانکی شده‌است. 

این در حالی است که  این بانک در حوزه اعطای تسهیلات با رشدی ۵۴ درصدی مواجه شده و از رقم ۹۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات در هشت ماهه منتهی به ۳۰ آبان ۹۷ به مبلغ ۱۵۲ هزار میلیارد ریال در پایان آبان ۹۸ رسید. که  براین اساس ۲۲ هزار میلیارد ریال کسب درآمد داشته است. 

لازم به ذکر است که ۱۲۱هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال از کل تسهیلات به وام مشارکت مدنی و ۲۰ هزار میلیارد ریال به فروش اقساطی و دو هزار میلیارد ریال به تسهیلات قرض الحسنه اختصاص داشت. 

در همین دوره در سال ۹۸ میزان سپرده جمع آوری شده بانک ۱۴۱ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سپرده ۹۰ هزار میلیاردی  هشت ماهه سال ۹۷ رشدی بالغ بر ۵۶ درصدی را تجربه کرده است. 

بر اساس همین گزارش، بیشترین رقم سپرده به سپرده های بلند مدت یکساله با رقم ۶۵ هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال و سپرده کوتاه مدت با رقم ۲۰ هزار میلیارد ریال بوده است. 

این گزارش می افزاید که سود پرداختی بابت سپرده های جمع اوری شده در هشت ماهه منتهی به آبان ۹۸ کمتر از ۱۰ هزار میلیارد ریال  بوده است. 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/72076/بهترین-موسسه-اعتباری-تولید-محور-ایرانی-استاندادهای-بین-المللی