تاثیر توافق تجاری چین و آمریکا در رشد بازار

به گزارش بورس نیوز، علی محمدپور درخصوص رشد شاخص بورس اظهار کرد: با توجه به رکودی که هر روز در بازار‌های مختلف مانند مسکن، ارز، طلا و خودرو سنگین‌تر می‌شود، ما دوباره شاهد ورود نقدینگی به سمت بازار سرمایه هستیم که این مساله به عنوان عامل مهم رشد شاخص بورس و رکوردشکنی‌های متوالی نماگر بازار است.

وی افزود: هیجانی که بعد از افزایش قیمت بنزین در بازار ارز، طلا و خودرو اتفاق افتاد کوتاه‌مدت بود و این روز‌ها ما می‌بینیم که موضوع ادامه رکود سنگین این بازار‌ها مورد تایید قرار گرفته و به همین دلیل سرمایه‌گذاران به سمت بازار سرمایه آمده‌اند؛ بازاری که از سودآوری لازم برخوردار است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: دیدگاه مثبت توافق تجاری چین و آمریکا در روز‌های گذشته که خبر آن به گوش رسید نیز در رشد بازار سهام موثر بوده و همچنین بهبود بازار‌های جهانی و افزایش رغبت سهامداران به گروه‌های فولادی و معدنی در بازار سرمایه به چشم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: بازار سرمایه در شرایط موجود از ظرفیت خوبی برای رشد برخوردار بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این روند در شاخص بورس و قیمت‌ها ادامه داشته باشد.

محمدپور گفت: موضوع مهم دیگر به بودجه سال آینده بر می‌گردد و با توجه به کسری بودجه دولت، بار مالیاتی خاصی شرکت‌های بورسی و در نتیجه کلیت این بازار را تهدید نمی‌کند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/203155/تاثیر-توافق-تجاری-چین-و-آمریکا-در-رشد-بازار