به گزارش اخباربانک، قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۴۶۰ دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه با افت یک درصدی روبرو شده بود که این بیشترین کاهش قیمت در یک ماه اخیر به شمار می رود.

لاری کودلاو مشاور ارشد اقتصادی کاخ سفید روز جمعه تاکید کرد که ضرب الاجل ۱۵ دسامبر برای اعمال دور جدید تعرفه های تجاری علیه چین همچنان پابرجاست ولی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده مایل به ادامه مذاکرات تجاری با چین است.

تشدید نگرانی ها درباره جنگ تجاری آمریکا و چین موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شده است. پیش از این انتظار می رفت فاز نخست توافق تجاری بین آمریکا و چین در ماه نوامبر نهایی شود.

قیمت طلا روز جمعه پس از انتشار آمارهای مثبت اشتغال آمریکا در ماه نوامبر با افت شدید یک درصدی روبرو شد. این آمارها نشان می دهد که اقتصاد آمریکا در خطر سقوط و ریزش قرار ندارد.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد صادرات چین در ماه نوامبر برای چهارمین ماه متوالی با کاهش روبرو شده ولی واردات افزایش داشته است. ذخایر ارزی چین نیز با ۹ میلیارد دلار کاهش به ۳٫۰۹۶ تریلیون دلار رسیده است.

ترامپ روز یکشنبه در واکنش به آزمایش جدید موشکی کره شمالی هشدار داده است که رهبر کره شمالی همه چیز را از دست خواهد داد اگر بخواهد دشمنی و خصومت را بار دیگر از سر بگیرد. وی بار دیگر خواستار خلع سلاح کامل کره شمالی شده است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر تقاضای فیزیکی در بازارهای هند و چین قرار خواهد داشت.
قیمت هر اونس نقره نیز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۶٫۵۸ دلار رسیده است.
 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/71891/افزایش-تقاضا-طلا