دایره درآمدزایی

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بر اساس صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده شرکت بیمه سرمد، این شرکت بیمه‌ای در نیمه نخست سال جاری موفق به کسب سود خالص ۴۶۱میلیارد ریالی و معادل ۲۲۰ریال به ازای هر سهم شده است.

این سود نسبت به گزارش حسابرسی نشده در حدود ۱۵درصد افزایش را نشان می‌دهد و افزایش سود نسبت به گزارش حسابرسی نشده عمدتا به دلیل رشد ۵۰ میلیارد ریالی درآمد‌های شناسایی شده شرکت از محل سایر درآمد‌ها و هزینه‌های غیربیمه‌ای بوده است.

سود خالص شرکت نسبت به ۶ ماهه سال گذشته در حدود ۵۰درصد افزایش را نشان می‌دهد.

حق بیمه‌های صادر شده توسط این شرکت در ۶ ماهه نخست امسال رشد قابل توجهی داشته و بر اساس صورت‌های مالی ارائه شده، جمع حق بیمه‌های صادر شده شامل حق بیمه‌های قبولی اتکایی به بیش از ۵ هزار میلیارد ریال رسیده است.

این مبلغ نسبت به ۶ ماهه سال قبل رشد ۷۶ درصدی را نشان می‌دهد و به این ترتیب، سود ناخالص شرکت از محل فعالیت‌های بیمه‌ای و بدون در نظر گرفتن سود ناشی از فعالیت‌های سرمایه گذاری شرکت رشد ۵۹ درصدی را داشته است و به میزان ۵۰۶ میلیارد ریال محقق شده است.

در بخش فعالیت‌های سرمایه گذاری درآمد شرکت از محل سرمایه گذاری منابع ناشی از ذخایر فنی معادل ۲۱۹ میلیارد ریال محقق شده است. همچنین در بخش درآمد سرمایه گذاری از محل سایر منابع شاهد شناسایی مبلغ ۱۳۸ میلیارد ریال درآمد می‌باشیم. ترکیب درآمد‌های فوق شامل ۱۷۳ میلیارد ریال سود سپرده بانکی، ۱۳۷ میلیارد ریال سود سهام شرکت‌های سرمایه پذیر و ۴۶ میلیارد ریال نیز سایر درآمد‌ها بوده است.

لازم به ذکر است که شرکت در فرآیند افزایش سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریالی قرار دارد و سرمایه ثبت شده شرکت با لحاظ این افزایش سرمایه به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/202330/دایره-درآمدزایی-وسرمد-و-رشد-۱۵درصدی-سود-خالص