این جزیره زیبا جاذبه های تاریخی و تفریحی فراوانی دارد که شاید شما عزیزان از بودن آن ها در این جزیره کیش اطلاع نداشته باشید از میان جاذبه های تاریخی جزیره کیش می توان به شهر حریره، شهر زیر زمینی، آب انبار دوقلو، کشتی یونانی، مجموعه درخت سبز و… اشاره کرد . و از میان جاذبه های تفریحی این جزیره ی زیبای کیش نیز می توان به سواحل جزیره کیش مانند ساحل مرجان، اسکله ی تفریحی کیش، مجموعه های تفریحی موجود در این جزیره زیبا انواع ورزش های آبی در کنار سواحل و… اشاره کرد . ما در این مقاله می خواهیم با معرفی اسکله ی کیش، شما را با این جاذبه ی زیبا آشنا کنیم.

اکنون که هوا رو به سردی است و بیشتر در فصل های پایز شما می توانید برای دیدن جاذبه های گردشگری این جزیره زیبا به کیش مراجعه کنید زیرا آب و هوای جزیره کیش در فصل های بهار و تابستان گرم است و در این فصول گشت  و گذار در داخل جزیره به دلل گرمی هوا سخت می شود.جاهای دیدنی کیش زیادند،اماخیلی از آن هایی که به این جزیره سفر می‌کنندزمانی را هم برای رفتن به اسکله تفریحی کیش اختصاص می‌دهند،جایی که باعرشه چوبی‌اش،از نمادهای جزیره آبو آفتاب محسوب می‌شود.

ساختمان اسکله ی تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش در تور کیش با استفاده از روش شمع فلزی و عرشه چوبی باچهارفضای اقماری توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است. این اسکله به طول۴۳۷متر،عرض ۱۸متر و مساحت۱۰هزارمترمربع هیچگونه اثرتخریبی بر زیستگاههای دریایی نداشته است و در ساحل مرجانی کیش واقع شده است که گردشگران میتوانند باگردش بر روی این اسکله ازدیدن مناظرطبیعی و ماهیهای رنگارنگ لذت ببرند.

عرشه اسکله تفریحی کیش

به گزارش سفر باتو ، در قسمتی پشتی بازار ونوس و در انتهای بلوار دریا شما می توانید به اسکله ی تفریحی کیش دسترسی پیدا کنید که این اسکله دارای دو فاز است که فاز اول این اسکله درسال ۱۳۸۵ساخته شدو به مرور زمان،ساخت فاز دوم‌ اش هم کلیدخورد. این اسکله۴۳۷متر طول دارد، عرضش ۱۸متراست ومساحتش هم به۱۰هزارمتر مربع می‌رسد.اسکله ی تفریحی کیش به دلیل وجود چند دلیل بسیار معروف و شناخته شده است که از میان آن ها می توان به وجود مرغ ها و ماهی های دریایی در این اسکله اشاره کرد که تعداد آن ها زیاد است و اسکله را بسیار رویایی و زیبا نشان می دهد. همچنین در این اسکله، تصویرآدم‌هایی که دراسکله ایستاده‌اند و ماهی می‌گیرند،اینجا را زیباترکرده است.

تفریحات اسکه ی تفریحی کیش

همچنین یکی ازایستگاه‌های قایق‌ سواری درجزیره در این اسکله قرار دارد. قایق‌های پدالی وکفشیشه‌ای درکناره برای بردن مسافران به وسط دریا پهلو گرفته‌اند و شما می توانید برای لذت بیشترلباس غواصی کرایه کنید و زیرآب بروید و یا اینکه با جت اسکی به دل دریا بزنید.

بالن‌ سواری و فلای برد از دیگر هیجان‌ انگیزترین تفریحات آبی جزیره کیش است که در این اسکله هم می  توانید از وجود آن ها بهره ببرید. فلای بورد وسیله‌ای است که آنرا به جت اسکی وصل می‌کنند و آب بافشار زیادشخص را بالا می‌برد و اگربخواهدمی‌تواندازآن بالا در آب شیرجه بزند.

اسکله ی تفریحی کیش در حقیقت مجموعه ای است که تمام تفریحات آبی را نظیر جت اسکی،قایق های پدالی (باظرفیت چهارنفر)،قایقهای ماهیگیری،قایق های پارویی،سه چرخه های آبی،امکانات غواصی و قایقهای کف شیشه‌ای را دارا است و گردشگران می توانند لحظات و ساعات خوشی را در آن جا سپری کنند.

نا گفته نماند که همچنین مجموعه اسکله تفریحی که درمجاورت چندمجموعه تفریحی دیگرقرارگرفته است که وجود این مجموعه ها در کنار هم بسیار مورد استقبال گردشگران و خانواده ها قرارمی گیرد.

اسکله تفریحی کیش

اگر گذرتان به جزیره کیش افتاد حتما به اسکله ی تفریحی کیش سری بزنید. از میان مشخصات اسکله ی تفریحی کیش می توان به ۴۳۷ متر طول و ۱۸ متر عرض آن اشاره کرد که این اسکله با ساختاری چوبی درست شده است و یک مکان مناسب جهت عکس های هنری شما خواهد بود. از دیگر امکانات موجود در این جزیره می توان به باشگاه بولینگ،سینما۴بعدی،کلوپ تفریحات دریایی،کافه‌ها،رستوران‌ها و مراکز تفریحی اشاره کرد همچنین این اسکله به خاطر وجود تفریحات فراوان در آن بیشتر مورد توجه نسل های جوان است.

همچنین از میان دیگر امکانات و تفریحات موجود در این اسکله ی جزیره کیش می توان به تماشای دریا،غروب آفتاب،لاک‌پشت‌های دریایی ودلفین‌ها،پرندگان دریایی و به‌خصوص ماهیگیری اشاره کرد. که شما عزیزان می توانید در کنار خانواده لحظات خوشی را در این اسکله ی تفریحی جزیره کیش سپری کنید.

منبع خبر: http://banker.ir/news/261820/بیمه-گران-از-استارت-آپ-ها-غافل-نشوند