۷ طرح جدید توسعه ذخیره سازی گاز طبیعی در دستور کار

به گزارش بورس نیوز، حسن منتظر تربتی درباره وضع ساخت و توسعه پروژه‌های جدید ذخیره‌سازی گاز طبیعی ایران، اظهار کرد: همزمان با توسعه پارس جنوبی و افزایش ظرفیت تولید گاز طبیعی کشور، ساخت و بهره‌برداری از طرح‌های جدید ذخیره‌سازی گاز طبیعی در اولویت قرار گرفته است.

وی افزود: بهره‌برداری از طرح‌های جدید ذخیره‌سازی گاز طبیعی، پایداری و تاب‌آوری شبکه انتقال گاز ایران را به‌ویژه در فصول اوج مصرف گاز افزایش می‌دهد و ما در حال حاضر هفت طرح جدید ساخت و توسعه ذخیره سازی گاز طبیعی در استان‌های مختلف کشور در دستور کار شرکت ملی گاز داریم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد:در حال حاضر حفاری یک حلقه چاه ارزیابی با استقرار دکل حفاری در حوزه «قزل تپه» گلستان آغاز شده و افزون بر این، تاکنون پیمانکار فاز دوم طرح توسعه میدان شوریجه به روش BOT انتخاب شده و فاز دوم طرح توسعه مخزن ذخیره‌سازی گاز سراجه قم نیز به همین روش در مرحله اعلام انجام مناقصه برای انتخاب پیمانکار است.

وی تاکید کرد: به‌زودی مطالعات امکان سنجی ذخیره‌سازی گاز طبیعی در مخازن «باباقیر و بانکول» با حفر یک حلقه چاه ارزیابی آغاز خواهد شد. پروژه پیش امکان‌سنجی ذخیره‌سازی گاز در مخزن «مختار» هم در حال اجراست.

منتظر تربتی گفت: پروژه امکان‌سنجی ذخیره‌سازی گاز طبیعی در نصرآباد کاشان هم مراحل پایانی می‌گذارد و نتایج آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/201587/۷-طرح-جدید-توسعه-ذخیره-سازی-گاز-طبیعی-در-دستور-کار