به گزارش بنکر (Banker)، معاملات طلا با کمترین نرخ در ۱۴۵۳٫۹۰ دلار و بالاترین قیمت آن ۱۴۶۲ دلار معامله شده است. با شروع تعطیلات عید شکر گذاری شاهد کم شدن حجم معاملات خواهیم بود!
روز یکشنبه پس از انتشار اسنادی توسط دولت چین که در خصوص حمایت بیشتر از حقوقو مالکیت معنوی بود شاهد افزایش خوش بینی ها بودیم.
MarketWatch گزارش داد: “این پیشرفت در حالی صورت می گیرد که سرمایه گذاران از امید خود را برای توافق فاز یک مذاکرات بین پکن و واشنگتن قبل از پایان سال کاسته بودند. انتظار چنین توافقی پس از شکایت رئیس جمهور آمریکا در خصوص سرقت مالکیت معنوی چین میرفت.
امروز صبح CNBC گزارش داد: “روز شنبه ، رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که توافق کامل تجاری اولیه با چین تا پایان سال امکان پذیر است، اما هشدار داد که واشنگتن نسبت به آنچه در هنگ کنگ در حال روی دادن است چشم خود را نخواهد بست.”
با این حال ، در همان مقاله به این واقعیت شد اشاره شد که “فاز یک توافق” شش هفته پیش به تصویب رسید اما هنوز توافق نهایی که هر دو طرف مایل به امضای آن باشند وجود ندارد.  معامله گران با نگرانی در انتظار ۱۵ دسامبر نشسته اند تا ببینند که آیا تعرفه ۱۵۶ میلیارد دلاری علیه چین آغاز میشود یا خیر. این تعرفه بیشتر مربوط به واردات فناوری است و این سؤال همچنان باقی مانده است که آیا این تعرفه ها با تأخیر مواجه خواهند شد یا خیر.
روز گذشته رویترز  گزارش داد که مقامات گفته اند چشم انداز فاز دو توافق تجاری میان چین و آمریکا وجود دارد و دو کشور نمی توانند در مرحله اول توافق کنند. رویترز به مقامات ایالات متحده و پکن و همچنین کارشناسان تجارت اشاره کرد.
به نوشته سایت طلا، در ماه اکتبر، زمانیکه دونالد ترامپ و معاون نخصت وزیر چین، لیو در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کردند که کار تمام شده است و توافق موفقتی با نام فاز یک ایجاد شده است نشان از این داشت که این توافق موقف ممکن است به سرعت در ماه نوامبر به امضا طرفین برسد. با این حال ، با گذشت زمان مشخص شد که دو طرف هنوز قادر به توافق موقت نیستند.
روز چهارشنبه هفته گذشته رویترز گزارش داد که “امضای توافقنامه فاز اول ممکن است به سال آینده موکول شود زیرا دو کشور بر سر تقاضای پکن برای بازگرداندن بخش بیشتری از  تعرفه های به توافق نرسیده اند“
با اینکه میتوان گفت پیام های متفاوتی در خصوص به توافق رسیدن ایالات متحده آمریکا و چین در خصوص جنگ تجاری و امضا توافقنامه فاز یک وجود دارد، اما در خصوص سهام آمریکا چنین موردی نبوده و پیام آن روشن است. با بسته شدن میانگین صنعتی داو جونز ، در رکورد جدید و بیش از همه دوران ها، سرمایه گذاران طرفدار ریسک در قبال دارایی امن هستند.

منبع خبر: http://banker.ir/news/260694/معامله-گران-طلا-هوشیار-باشند-