۵ئ۵

به گزارش بورس نیوز، سیمرغ طلایی بهترین عملکرد را باید به اهالی میدان بهارستان داد چراکه هنوز چند روز از وعده کنترل قیمت‌ها نگذشته که وزیر سمیه‌نشین می‌آید و از افزایش قیمت‌ها سخن می‌گوید.
قیمت خودرو، رشد چند میلیونی داشته و افزایش قیمت خودروهای گازسوز به ۱۰ میلیون تومان رسیده البته قول داده‌اند نظارت کنند و ما همچنان دلخوش به قول‌ها!

البته در شرایطی که همه ساز گرانی کوک کرده‌اند، قیمت کاغذ در عرض ۳هفته، ۷۰ درصد ارزان شده تا آرزوی کاهش قیمت‌ها به دلمان نماند.

دامادی که پدرزن را غافل‌گیر کرد

بررسی پرونده اختلاس مدیرعامل سابق یکی از بانک‌های بزرگ بورسی، دیروز همه را غافلگیر کرد.

این مدیر نابغه متهم به مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی از طریق تشکیل و سرکردگی یک شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت به بانک ملت و پارسیان به مبلغ ۱۶هزار دلار و مشارکت در قاچاق حرفه‌ای ارز به مبلغ ۵۰۰‌هزار یورو است!

مهره اصلی این پرونده اما گویا آقازاده‌ای است که کمتر کسی ظن به فساد ایشان داشته و البته این آقازاده مفسد، داماد یکی از وزرا نیز بوده و به تنهایی در یک قلم فساد مالی برای ۲۲۰میلیارد تومان بدهی یکی از متهمان پرونده به بانک ملت، بخشودگی گرفته و متهم بدهکار از بازپرداخت اصل و فرع ۲۲۰میلیارد تومان بدهی به بانک، فرار کرده است! این بخشودگی هم فقط به لطف رایزنی های فراقانونی داماد بزرگوار صورت گرفته!
البته متهم ردیف اول پرونده، این ۲۲۰ میلیارد تومان را اصلا مبلغ بااهمیتی نمی‌دانند و در دادگاه اعلام کرده‌اند خودکفایی در تولید بنزین را مدیون ایشان هستیم!

کارچاق‌کن بابا

البته ماجرای فساد آقازاده ها سریال تکراری این روزهاست. یکی از متهمان فساد اقتصادی که در وزارتخانه پدر، کارچاق کنی میکرده در ویلای ۵ هزار متری سکونت دارد! بی خود نیست که پدر بزرگوارشان مسکن مهر را «طویله» نامیده بودند.

 

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/201316/کارچاق‌کن‌‌-در-طویله