پتروشیمی اروند در راه رسیدن به فرابورس

به گزارش بورس نیوز، حسن نشان‌زاده درخصوص استمرار تولید مجتمع پتروشیمی اروند علیرغم برخی محدودیت‌های بین‌المللی اظهار کرد: این شرکت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان زنجیره کلر دنیا، افزون بر تأمین بیش از ۹۰ درصد کاستیک ایران، ۳۴۰ هزار تن پی‌وی‌سی تولید می‌کند که با اولویت تأمین نیاز بازار داخلی، بخشی از تولیدات خود را صادر هم کرده است؛ روند صادرات این شرکت امسال بهتر از پارسال بوده است.

وی افزود: این شرکت می‌تواند جهش بسیار خوبی در تولیدات خود تا پایان سال داشته باشد. جهشی که علاوه بر اینکه نیاز داخل را تامین می‌کند، ارزآوری خوبی به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند ادامه داد: شرکت پتروشیمی اروند علاوه بر کلر مصرفی خود، تأمین‌کننده کلر پتروشیمی‌های بندرامام، کارون، غدیر و خوزستان نیز هست.

نشان‌زاده خاطرنشان کرد: ظرفیت نصب‌شده پی‌وی‌سی در ایران ۷۳۰ هزار تن بوده و در میان پتروشیمی‌های بندر امام، آبادان و غدیر، ۳۴۰ هزار تن از این ظرفیت پی‌وی‌سی متعلق به پتروشیمی اروند است.

وی تاکید کرد: رسیدن مجتمع پتروشیمی اروند به ظرفیت ۱۰۰ درصدی از اولویت‌های این شرکت است. همچنین برنامه‌هایی برای ادامه زنجیره ارزش در بحث کاستیک و کامپاند‌های پی‌وی‌سی داریم که که مطالعات اولیه آن‌ها صورت گرفته و در حال پیگیری است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند گفت: درآینده نزدیک این شرکت وارد فرابورس خواهد شد. اقدام‌های اساسی برای این کار در حال انجام است. شرکت پتروشیمی اروند در سال گذشته به سود خوبی رسید. همچنین شرکت در خردادماه افزایش سرمایه، داشت.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/200700/پتروشیمی-اروند-در-راه-رسیدن-به-فرابورس