ارزش معاملات خرد نیز طی دیروز نسبت به روز دوشنبه ۲ درصد افزایش یافته است. البته روند کلی و کوتاه مدتی شاخص که از ۱۳ مهر ماه آن را آغاز کرده همچنان نزولی است اما در این مسیر کاهشی نشانه هایی از تمایل بازار به روند افزایشی و قرارگیری در مسیر صعود به چشم می خورد.

برخی اعتقاد دارند ؛ با توجه به این که انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ماه های آتی برگزار خواهد شد این موضوع می تواند به بهبود تحرکات بازار سرمایه کمک نماید. از سوی دیگر اخیرا خبرهای مثبتی از تجدید ارزیابی دارایی ها و معافیت های مالیاتی شرکت ها شنیده شده که در صورت قطعیت و نهایی شدن می تواند محرک توانمندی برای رشد مجدد بازار باشد. افزون بر این روند قابل قبول و مطلوب سودآوری شرکت ها نیز می تواند چاشنی رشد بازار باشد.

شاخص کل بورس هم اکنون در محدوده ۳۰۶ هزار واحدی قرار دارد و تا سقف تاریخی خود یعنی ارتفاع ۳۲۷ هزار واحدی تنها ۲۱ هزار واحد دیگر فاصله دارد. اصلاح اخیر بازار که از اواسط مهر ماه آغاز شد و بهای عمده سهم ها را با کاهش مواجه ساخت موجب شد تا بازار یکبار دیگر پتانسیل لازم را برای رشد مجدد کسب کند. از این رو برخی از کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه نسبت به آینده بازار سرمایه در ماه های پیش رو خوش بین هستند و دلیلی برای تمایل قیمت ها به افت پیدا نمی کنند.
منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/71363/بازگشت-خوش-بینی-بورس-این-بازار-بالا