به گزارش بنکر (Banker)،  معاون وزیر اقتصاد و دارایی در امور بانکی و بیمه روز یکشنبه در دیدار با استاندار قزوین افزود: سهم استان از این میان ۱۶۲ مورد است.

عباس معمارنژاد اظهار داشت: سیاست دولت این است که واحدهای تولیدی تملک شده توسط بانک‌ها در سامانه ای ثبت شده و سپس به چرخه تولید باز گردند که در این رابطه باید همکاری لازم در استان ها ایجاد شود.

وی همچنین گفت: چهارهزار ملک دولتی در استان قزوین شناسایی و در سامانه سادا (سامانه جامع اموال دستگاه های اجرایی) ثبت شده است.

این مسئول افزود: با توجه به اینکه احتمال دارد املاک بیشتری در استان قزوین متعلق به دولت باشد، لازم است که دستگاه ها به ثبت املاک خود در این سامانه اقدام کنند.

عباس معمار نژاد افزود: سامانه سادا برای اولین بار در استان قزوین اجرا شده و یکی از اهداف آن اطلاع از املاک بلااستفاده دولتی است.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: اگر سرمایه‌گذاری در استان خواهان زمین است، شرکت شهرک‌های صنعتی باید واحدهای تملک شده بانکی را به سرمایه گذار معرفی کند تا از این املاک بتوان در راستای اعطای تسهیلات تولیدی بهره برد.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی در امور بانکی و بیمه همچنین اظهار داشت: مکان مرکز خدمات سرمایه گذاری که اکنون در اداره کل اقتصاد و دارایی استان قرار گرفته است، باید تغییر پیدا کرده و بیشتر در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

منبع خبر: http://banker.ir/news/260476/تملک-۱۲-هزار-ملک-از-سوی-بانک‌های-کشور