به گزارش بنکر (Banker)، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– سهام‌های آسیای در طول شب تحت فشار بودند

– داده‌های واردات/صادرات چین بهتر از حد انتظار بودند
– پوند بریتانیا در ادامه اقدام‌های محتاطانه بانک مرکزی بریتانیا، با قیمت پایین‌تری معامله شد
 سهام‌های آسیایی علی‌رغم مذاکرات تجاری چین و آمریکا که به توافق دو طرف برای کاهش تعرفه‌ها انجامید، همچنان در طول شب تحت فشار بودند. با این همه مشاورین کاخ سفید این توافق را تکذیب کردند و گفتند که هنوز در مورد حذف تعرفه‌ها توافقی وجود ندارد. در داد‌ه‌ها، در ماه اکتبر میزان واردات و صادرات چین کمتر از حد انتظار کاهش داشت و تا حدی اقتصاد چین را تسکین داد (رویترز)
– صاردات ۰٫۹ درصد کاهش یافت در صورتی که کاهش مورد انتظار جمعی ۳٫۹ درصد بود.
– واردات هم ۳٫۵ درصد کاهش داشت در صورتی که کاهش مورد انتظار جمعی ۵٫۴ درصد بود.
– در بازار ارز شاخص نقطه‌ای دلار بلومبرگ دیروز و دیشب با قیمت بالاتری معامله شد.
– جفت پوند-بریتانیا/دلار-آمریکا دیروز پس از رویکرد محتاطانه بانک مرکزی بریتانیا، کاهش پیدا کرد. در حالی که کمیته بانک مرکزی بریتانیا نرخ بهره را در ۰٫۷۵ درصد حفظ کرد، دو نفر از اعضا برای کاهش ۲۵bp رأی دادند و گفتند که برای بازگشت به نرخ تورم هدف گذاری شده، باید مشوق‌های بیشتری تزریق کرد. باقی اعضای کمیته بر این باور هستند که کاهش نااطمینانی از برگزیت، شرایط را تعدیل کرده است.
– مؤسسه تحقیقاتی بارکلی دیدگاه خود را حفظ کرده و معتقد است بانک مرکزی بریتانیا نرخ بهره را تا ۲۰۲۰ ثابت نگاه می‌دارد و ریسک‌ها را به پایین‌دست منتقل می‌کند.
 در اخبار انتخابات بریتانیا حزب محافظه‌کار و حزب کارگر معیارها و اقدام‌های جدیدی را همزمان با تقویت کمپین‌های تبلیغاتی خود اعلام کردند. بوریس جانسون ویزاهای جدیدی برای برای ردیابی دکترها و پرستارها پس از برگزیت مطرح کرده است و جرمی کوربین پرده از تصمیمات جدیدی برای بهبود وضعیت زنان شامل طرحی برای کاهش اختلاف پرداختی‌ها بین زنان و مردان پرده برداشته است.

منبع خبر: http://banker.ir/news/260418/قیمت-طلا-چرا-کاهش-پیدا-کرد؟