چشم انداز مثبت بازار سرمایه در ۶ ماه آینده

به گزارش بورس‌نیوز، محمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در برنامه پایش چهاردهم آبان ماه ۹۸ بیان کرد: پیشنهاد دامنه نوسان ۵ درصدی روزانه را برای بازار پایه به سازمان دادیم و منتظر تصویب آن هستیم. برای بررسی تخلفات احتمالی در بازار پایه، ۴۰۰ کد معاملاتی را بررسی کردیم. از هیات مدیره فرابورس بابت تهمتی که زدم، عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: قیمت‌ها از واقعیت خود عقب‌تر هستند و هیچگونه حبابی هم دربازار وجود ندارد. ۸ سال پیش، وقتی من از بازار سرمایه به مجلس رفتم، ارزش بازار ۱۵۰ میلیارد دلار بود، ولی الان با وجود پذیرش شرکت‌های جدید، ارزش بازار، ۱۱۵ میلیارد دلار است. پس هیچ حبابی در بازار وجود ندارد و حتی نسبت به ۸ سال پیش، عقب هم هستیم.

وی در خصوص پیش بینی وضعیت بازار سرمایه در ۶ ماه آینده گفت: بازار در ۶ ماه آینده مثبت است، بدلایل اخبار و موضوعات مثبتی که وجود دارد. امسال، سال انتخابات است. هنوز قیمت سهام با نرخ دلار و تورم تعدیل نشده است. با نزدیک شدن به ژانویه و پایان سال میلادی، دلار تکان می‌خورد و با تکان نرخ دلار، پتروشیمی‌ها تکان می‌خورند. به هرحال ایام دهه فجر و بعد از آن هم ۲ اسفند و عید نوروز را در پیش داریم و می‌خواهیم مردم خوشحال باشند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/199684/از-هیات-مدیره-فرابورس-بابت-تهمتی-که-زدم-عذرخواهی-می‌کنم