به گزارش اخباربانک به نقل از تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در دومین هفته تابستان امسال تعداد ۱۱۹۸۷ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۴۴۰۸۴ میلیارد ریال در بیش از ۱ میلیون و ۱۶۰ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۲۷، ۲۹ و ۳۹ درصد کاهش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۳۸۸ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۴۰۸۴ میلیارد ریال در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۱۵ و ۱۶ درصد افزایش همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس هم در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۴ تیرماه با ۳۶۶ واحد افزایش، معادل ۰٫۱۵ رشد را به ثبت رساند و به رقم ۲۴۸۹۴۴ واحد رسید. شاخص کل هم وزن هم در این مدت با ۱۵۰۹ واحد افزایش با ۲٫۵۹ درصد رشد روبرو شد و به رقم ۵۹۸۷۳ واحد رسید.

این در حالی است که شاخص بازار اول نیز در هفته گذشته با ۱۵۱۵ واحد کاهش به رقم ۱۸۴۲۲۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۸۲۲ واحد افزایش به عدد ۴۹۱۶۰۶ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۰٫۸۲ درصد و شاخص بازار دوم با ۱٫۸۳ درصد افزایش مواجه شدند.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/68819/رشد-شاخص-بورس-هفته-دوم-تابستان