به گزارش بنکر (Banker)، پرونده این بانک که هم‌اکنون در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته است، بنا بر اعلام دادستان ۴۰۰ متهم دارد. رقم این پرونده نیز بسیار قابل‌توجه است. حیف و میل ۱۴ هزار میلیارد تومان رقمی است که در دادگاه مطرح شده؛ اما غیر از این، ۳۱ متهم اصلی که در دادگاه‌های پرونده بانک سرمایه حضور دارند، تقریبا همگی دارای ارتباطات گسترده سیاسی و جناحی هستند.

شخصیت‌های سرشناس در صف متهمان بانک سرمایه
آقای هادی‌رضوی یکی از این متهمان است که با توجه به اینکه داماد محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، بیشتر از دیگر متهمان مورد توجه قرار گرفته؛ اما در میان متهمان معروف این پرونده می‌توان به آقای محمدعلی هادی‌نجف‌آبادی نیز اشاره کرد.
آقای محمدعلی هادی‌نجف‌آبادی متولد سال ۱۳۲۷ در شهر نجف‌آباد اصفهان است. اگر نام وی را در اینترنت جست‌و‌جو کنید به مشخصاتی چندخطی و البته کامل می‌رسید. محمدعلی هادی‌نجف‌آبادی که از خویشاوندان آیت‌الله منتظری است.
این پیرمرد سیاستمدار حالا در سن ۷۱ سالگی به‌عنوان یکی از متهمان بانک سرمایه در صف ایستاده است تا برایش حکم لازم صادر شود. محمدعلی هادی‌نجف‌‌‌آبادی، عضو هیات‌رییسه بانک سرمایه و یکی از متهمان اختلاس و اخلال در نظم اقتصادی کشور است که در برخی از تصاویر منتشرشده از دادگاه متهمان بانک سرمایه پشت سر هادی رضوی ۳۵ ساله، داماد وزیر فعلی کار نشسته است. وی در یازدهمین جلسه دادگاه‌های بانک سرمایه توضیحاتی را درباره اتهامات خود به دادگاه ارائه کرده است.
نماینده دادستان گفته است: مدیران بانک سرمایه، وکیل بانک محسوب می‌شوند اما پیرو تبانی با برخی تسهیلات‌گیرندگان موجب اتلاف وجوه کلان بانک سرمایه شده‌اند و تحت عنوان مجرمانه خیانت در امانت قابل تعقیب کیفری هستند.

منبع خبر: http://banker.ir/news/252326/چهره‌های-سرشناس-متهمان-بانک-سرمایه