به گزارش بنکر (Banker)، به نقل از سایت صبحانه، پست بانک ایران پس از تصویب اساسنامه توسط هیئت وزیران، از دی ماه سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده و در حال حاضر با دارا بودن ۱۴۵۰۰ شعبه، دفتر و مرکز در سراسر کشور، انواع خدمات بانکی و مالی را ارائه می‌دهد. هم اکنون نیز پست بانک به عنوان یک بانک دولتی فعالیت می کند و اعضای هیئت مدیره آن شامل نماینده نماینده وزارت اقتصاد، نماینده شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت آذربایجان شرقی، نماینده سازمان خصوصی سازی و نماینده بیمه ایران است.

جزییات پرداخت 334 میلیون تومان تسهیلات به عضو هیات مدیره بانک دولتی/ وام ضروری 180 میلیونی با سود 1 درصد! سند

جزییات پرداخت 334 میلیون تومان تسهیلات به عضو هیات مدیره بانک دولتی/ وام ضروری 180 میلیونی با سود 1 درصد! سند


آخرین صورتهای مالی اعلامی از سوی این بانک دولتی که در تاریخ ۱۲ خردادماه به تایید هیات مدیره این بانک رسیده، نشان می دهد یکی از اعضای هیات مدیره به نام غلامحسین صباغی طی سالهای گذشته (عمدتا از سال ۹۲ تا پایان ۹۶) مجموعا نسبت به دریافت ۳۳۴ میلیون تومان تسهیلات اقدام کرده است.
از جمله این تسهیلات میتوان به دریافت ۱۸۳ میلیون تومان “وام ضروری” اشاره کرد که مدت زمان بازپرداخت آن ۱۸۰ ماه یعنی ۱۵ سال بوده و سود آن نیز ۱ درصد است. همچنین در تاریخ ۲۷ اسفندماه سال ۹۶ نیز ۳۷ میلیون تومان وام مرابحه با بازپرداخت ۲۴۰ ماهه یعنی ۲۰ ساله و سود ۱۰ درصد به وی پرداخت شده و سایر وام ها نیز مواردی چون ۱۵ میلیون تومان وام خودرو با سود ۱ درصد و ۷۰ میلیون تومان وام مسکن با بازپرداخت ۲۴۰ ماهه است.
نکته قابل توجه دیگر اینکه آخرین اسناد مالی این مجموعه دولتی نشان می دهد این عضو هیات مدیره پست بانک که مجموعا بیش از ۳۳۰ میلیون تومان تسهیلات در سالهای گذشته دریافت کرده، هنوز ۳۰۹ میلیون تومان “مانده اصل تسهیلات ” دارد در حالی که از برخی وام ها، چند سال می گذرد و این وام ها تنفس هم نداشته اند که نشانه ای از اقساط پایین تسهیلات است بخصوص آنکه وام اصلی وی با سود ۱ درصد پرداخت شده است. در عین حال، پرداخت تسهیلات در روز ۲۷ اسفند نیز قابل توجه محسوب می شود.

منبع خبر: http://banker.ir/news/252250/وام-ضروری-۱۸۰-میلیونی-با-سود-۱-درصد-