به گزارش بنکر (Banker)، بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه تگزاس صفحه کلید دستگاه‌های پوز در رستوران‌ها و فروشگاه‌ها به دلیل آن که افراد بسیاری از آن‌ها استفاده می‌کنند سرشار از آلودگی و میکروب هستند و خطر انتقال بیماری را به دنبال دارند به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند که در هنگام استفاده از دستگاه‌های پوز عابر بانک‌ها ترجیحاً از دستکش یا خودکار برای فشار دادن کلید‌ها استفاده کرد.
آمیش آدالجا، یک پزشک و محقق ارشد در مرکز بهداشت هاپکینز بر اساس تحقیق وسیعی در ایالت متحده دریافته است که بسیاری از باکتری‌های خطرناک به کارت‌های اعتباری چسبیده بودند و حتی گونه‌های خاصی از باکتری روی این کارت‌های اعتباری شناسایی شدند.

بیش از ۳۰ هزار نوع باکتری در کارت‌های اعتباری
محققان بیش از ۳۰ هزار نوع باکتری در کارت‌های اعتباری و عابر بانک‌ها شناسایی کردند همچنین دیوید وستنبرگ استاد زیست شناسی دانشگاه میسوری آمریکا در تحقیقات خود نشان داد که بسیاری از باکتری‌ها از طریق پول و سکه به پوست انسان منتقل می‌شود البته بسیاری از این باکتری‌ها به دلیل آنکه منبع تغذیه غذایی بر روی پوست وجود ندارد از بین می‌رود، اما با این حال باید هنگام مصرف مواد غذایی باید دست‌ها را شست.
متخصصان توصیه می‌کنند که کارت‌های اعتباری خود را با دستمال‌های میکروفایبر یا ضد باکتری و ضد عفونی کننده‌های بر پایه الکل ضد عفونی کنند.

منبع خبر: http://banker.ir/news/252203/کارت‌های-بانکی-خطرناک-هستند